Jest to prawdziwy sieciowy UPS typu double-conversion z wbudowanym transformatorem separacyjnym. Ten transformator zapewnia mu moc potrzebną do obsługi trudnych obciążeń — takich jak silniki, transformatory czy mieszane wyposażenie — bez najmniejszego wysiłku. Jednak to, co czyni go szczególnie interesującym, to możliwość jego szczegółowej konfiguracji dostosowanej do konkretnego układu instalacji.
·Online podwójna konwersja
·Technologia DSP zapewnia wysoką niezawodność
·Prawdziwy projekt transformatora izolacyjnego galwanicznego
·Sterowanie zaprojektowane tak, aby wytrzymać wszystkie rodzaje obciążeń
·Inteligentne zarządzanie akumulatorami w celu wydłużenia ich czasu życia
·Redundancyjny projekt wentylatorów oraz niezależna wentylacja zwiększają trwałość działania w trudnych warunkach środowiskowych
·Dostosowalna liczba akumulatorów
·Obsługa podwójnego zasilania sieciowego
·Równoległa praca z maksymalnie 4 jednostkami (opcja)
·Różnorodne opcje komunikacji dostępne
·Opcjonalny ekran dotykowy LCD
·Funkcja pracy w fazie odwrotnej oraz obsługa wejścia bez przewodu neutralnego
| Model | LS33 10K | LS33 20K | LS33 30K | LS33 40K | LS33 60K | LS33 80K | LS33 100K | LS33 120K | LS33 160K | LS33 200K | |
| Pojemność | 10 kVA/8 kW | 20 kVA/16 kW | 30 kVA/24 kW | 40 kVA/32 kW | 60 kVA/48 kW | 80 kVA/64 kW | 100 kVA/80 kW | 120 kVA / 96 kW | 160 kVA / 128 kW | 200 kVA / 160 kW | |
| Współczynnik mocy | cos φ = 0,8 | ||||||||||
| Wejście | |||||||||||
| Napięcie nominalne | 3 × 380 V AC / 400 V AC (3 fazy + N) | ||||||||||
| Dopuszczalny zakres napięcia | 305 V AC ÷ 460 V AC | ||||||||||
| Częstotliwość | 46–54 Hz lub 56–64 Hz | ||||||||||
| Inwerter | |||||||||||
| Napięcie nominalne | 3 × 380 V AC / 400 V AC (3 fazy + N) | ||||||||||
| Precyzja | Stacjonarny: ±1% | ||||||||||
| Przejściowy: ±5% (zmiany obciążenia 100–0–100%) | |||||||||||
| Częstotliwość | synchronizacja z siecią 50/60 Hz: ±1 %; przy braku napięcia sieciowego: ±0,1 Hz | ||||||||||
| Maksymalna prędkość synchronizacji | ±1 Hz/s | ||||||||||
| Formy fal | Czysta fala sinusoidalna | ||||||||||
| Całkowite zniekształcenie harmonijne (THDv) |
<2% (obciążenie liniowe) / <5% (obciążenie nieliniowe) | ||||||||||
| Przesunięcie fazowe | 120° ±1% (obciążenie zrównoważone) | ||||||||||
| 120° ±2% (nierównowaga obciążenia do 50%) | |||||||||||
| Dynamiczny czas odzyskiwania | 1 cykl przy 98 % wartości statycznej | ||||||||||
| Dopuszczalne przeciążenie | 110 % przez 10 min; 150 % przez 60 sek; >160 % przez 200 ms | ||||||||||
| Dopuszczalny współczynnik szczytowy | 3:1 | ||||||||||
| Dopuszczalny współczynnik mocy | 0,6–1 (obciążenie o charakterze indukcyjnym lub pojemnościowym) | ||||||||||
| Nierównowaga napięcia wyjściowego przy 100 % obciążeniu nierównomiernym |
<1% | ||||||||||
| Ograniczenie prądu | Wysokie przeciążenie, zwarcie: ograniczenie napięcia skutecznego / prąd o wysokim współczynniku szczytowym: ograniczenie napięcia szczytowego | ||||||||||
| STATYCZNY OBWÓD OMINIĘCIA | |||||||||||
| Typ | Stan stały | ||||||||||
| Napięcie | 3 × 380 V AC / 400 V AC (3-fazowe + N) | ||||||||||
| Częstotliwość | 50/60 Hz | ||||||||||
| Kryterium aktywacji | Kontrola mikroprocesorowa | ||||||||||
| Czas przeniesienia | Zero | ||||||||||
| Dopuszczalne przeciążenie | 150 % przez 1 godzinę; 180 % przez 30 sekund; powyżej 200 % przez 200 ms | ||||||||||
| Przełączenie na obejście | Natychmiastowe, przy przeciążeniach powyżej 160 % | ||||||||||
| Powrotne przełączenie | Automatyczne po usunięciu alarmu | ||||||||||
| OBEJŚCIE SERWISOWE | |||||||||||
| Ręczne obejście serwisowe | Tak | ||||||||||
| Typ | Bez przerwy | ||||||||||
| Napięcie | 3*400 V (3 faz + N) | ||||||||||
| Częstotliwość | 50/60 Hz | ||||||||||
| CAŁKOWITY Wydajność |
Tryb linii | 90% | 91% | 92% | 93% | ||||||
| Tryb akumulatora | 90% | 91% | 93% | 93% | |||||||
| BATERIA I ŁADOWARKA | |||||||||||
| Typ i liczba akumulatorów | 12 V DC * 16 szt. | 12 V DC * 32 szt. (dostosowywalne w zakresie 29–32 szt.) | |||||||||
| Nominalne napięcie baterii | 192 V DC | 384 V DC (na podstawie 32 akumulatorów) | |||||||||
| Metoda Ładowania | Cc/cv | ||||||||||
| Precyzja | ±1% | ||||||||||
| Prąd ładowania | Maks.: 40 A | ||||||||||
| Napęd Oporu | 216 V DC | 432 V DC (na podstawie 32 akumulatorów) | |||||||||
| FIZYCZNE | |||||||||||
| Masa netto (kg) | 122 | 154 | 213 | 285 | 342 | 464 | 560 | 637 | 710 | 778 | |
| Masa brutto (kg) | 133 | 167 | 226 | 308 | 372 | 494 | 590 | 667 | 750 | 818 | |
| Wymiary, G × S × W (mm) | 656*405*817 | 656*405*817 | 656*405*941 | 821*432*1159 | 975*554*1286 | 975*554*1286 | 975*554*1286 | 975*635*1326 | 1051*705*1646 | 1051*705*1646 | |
| Rozmiar opakowania (mm) | 785*535*985 | 785*535*985 | 785*535*1110 | 950*560*1333 | 950*560*1333 | 1125*705*1465 | 1125*705*1465 | 1125*786*1535 | 1205*855*1855 | 1205*855*1855 | |
| Cechy maszyny | |||||||||||
| Samodiagnostyka | Tak | ||||||||||
| Przegrzanie | Funkcja ochrony przed przegrzaniem | ||||||||||
| Wyświetlacz | Wyświetlacz LCD | ||||||||||
| Temperatura pracy | Temperatura pracy: 0–55 ℃ | ||||||||||
| Poziom hałasu w decybelach | Poziom hałasu wynosi 70 dB przy obciążeniu 100 %, przy obciążeniu < 100 %: 35 dB | ||||||||||
| Zakres wilgotności | Zakres wilgotności: < 95 % (bez skraplania) | ||||||||||
| Zgodność programowa | Oprogramowanie zgodne z systemami Novell NetWare, Windows 7, 10, 2003, 2008, 2012, Linux oraz macOS | ||||||||||
| Funkcja ochrony przeciwprzepięciowej | Ten UPS posiada funkcję ochrony przeciwprzepięciowej; nie zalecamy dodawania zewnętrznego ogranicznika przepięć. (Dodanie ogranicznika przepięć do wyzwalacza przeciążeniowego spowoduje awarię zasilania) |
||||||||||
| * Specyfikacje produktu mogą ulec zmianie bez dodatkowego powiadomienia | |||||||||||
Jest to prawdziwy sieciowy UPS typu double-conversion z wbudowanym transformatorem separacyjnym. Ten transformator zapewnia mu moc potrzebną do obsługi trudnych obciążeń — takich jak silniki, transformatory czy mieszane wyposażenie — bez najmniejszego wysiłku. Jednak to, co czyni go szczególnie interesującym, to możliwość jego szczegółowej konfiguracji dostosowanej do konkretnego układu instalacji.
Weź baterie. Możesz faktycznie dostosować liczbę baterii w łańcuchu. To cecha, której nie znajdziesz w każdym urządzeniu. Daje to większą kontrolę nad czasem pracy bez konieczności stosowania stałej konfiguracji.
Wejście zasilania jest również elastyczne. Akceptuje podwójne zasilanie sieciowe — można więc zasilać je z dwóch niezależnych źródeł zasilania w celu zapewnienia redundancji. Jeśli w Twoim obiekcie brakuje przewodu neutralnego lub pracujesz w warunkach odwróconej fazy, urządzenie również radzi sobie z takimi przypadkami. Dzięki temu jest ono przydatne w starszych budynkach lub w niestandardowych instalacjach elektrycznych, w których standardowy UPS wygenerowałby błąd.
Projekt układu sterowania został opracowany tak, aby obsługiwać wszystkie rodzaje obciążeń — nie tylko sprzęt IT. Jeśli w Twoim środowisku występuje mieszana grupa urządzeń, takich jak komputery, maszyny i inne wyposażenie, urządzenie zapewnia stabilną pracę wszystkich elementów.
Dla warunków ekstremalnych zastosowano projekt redundantnych wentylatorów oraz niezależną wentylację. Nawet w przypadku zatrzymania się jednego wentylatora przepływ powietrza nadal zachodzi. Płytki obwodów drukowanych są chronione przed pyłem i wilgocią, dzięki czemu urządzenie ma dłuższą żywotność w takich miejscach jak warsztaty, magazyny lub zewnętrzne obudowy.
Wbudowany system inteligentnego zarządzania baterią pozwala na uzyskanie większej liczby cykli ładowania i rozładowania z baterii, a w razie potrzeby dodatkowej pojemności lub redundancji można opcjonalnie podłączyć do czterech jednostek równolegle.
Komunikacja nie ogranicza się do typowych portów. Dostępny jest szeroki wybór opcji, a jeśli preferujesz nowoczesny interfejs, możesz wybrać 7-calowy dotykowy wyświetlacz LCD – który znacznie ułatwia monitorowanie i konfigurację w porównaniu do systemów opartych na przyciskach i menu.
Ogólnie rzecz biorąc, jest to zasilacz UPS o niskiej częstotliwości, który nie przywiązuje użytkownika do sztywnego projektu. Można dostosować akumulatory, źródła wejściowe, system monitoringu, a nawet sposób obsługi niestandardowych wejść zasilania. Taka elastyczność czyni go dobrym wyborem w przypadku środowisk zasilania, które nie są dokładnie „typowymi”.