Acesta este un UPS cu dublă conversie online adevărat, dotat cu un transformator de izolare galvanică integrat. Acest transformator îi oferă puterea necesară pentru a gestiona sarcini complexe — motoare, transformatoare, echipamente mixte — fără nicio problemă. Dar ceea ce îl face interesant este gradul ridicat de ajustabilitate, care vă permite să-l adaptați perfect configurației specifice dvs.
· Conversie dublă online
· Tehnologia DSP garantează o fiabilitate ridicată
· Design cu transformator de izolare galvanică reală
· Comandă concepută pentru a suporta toate tipurile de sarcini
· Gestionare inteligentă a bateriilor pentru prelungirea duratei de viață a bateriei
·Proiectare redundantă a ventilatorului și ventilare independentă pentru o funcționare durabilă în condiții severe
·Număr ajustabil de baterii
·Acceptă intrare dublă din rețea
·Funcționare în paralel cu până la 4 unități (opțional)
·Diverse opțiuni de comunicare disponibile
·Ecran LCD tactil opțional de 7 inch
·Funcționare în fază inversă și frecvență inversă, cu suport pentru intrare fără neutrul
| Model | LS33 10K | LS33 20K | LS33 30K | LS33 40K | LS33 60K | LS33 80K | LS33 100K | LS33 120K | LS33 160K | LS33 200K | |
| Capacitate | 10 kVA / 8 kW | 20 kVA / 16 kW | 30 kVA / 24 kW | 40 kVA / 32 kW | 60 kVA/48 kW | 80 kVA/64 kW | 100 kVA / 80 kW | 120 kVA/96 kW | 160 kVA/128 kW | 200 kVA/160 kW | |
| Factor de putere | factor de putere 0,8 | ||||||||||
| Intrare | |||||||||||
| Tensiune nominală | 3x380 VAC/400 VAC (3 faze + N) | ||||||||||
| Plajă de tensiune acceptabilă | 305 VAC – 460 VAC | ||||||||||
| Frecvență | 46–54 Hz sau 56–64 Hz | ||||||||||
| Invertor | |||||||||||
| Tensiune nominală | 3*380 VCA/400 VCA (3 faze + N) | ||||||||||
| Precizie | Staționar: ±1 % | ||||||||||
| Tranzitoriu: ±5 % (variații de sarcină 100–0–100 %) | |||||||||||
| Frecvență | 50/60 Hz sincronizat ±1 %; în absența rețelei: ±0,1 Hz | ||||||||||
| Viteză maximă de sincronizare | ±1 Hz/s | ||||||||||
| Formă de undă | Undă sinusoidală pură | ||||||||||
| Distorsionarea armonică totală (THDv) |
<2 % (sarcină liniară) / <5 % (sarcină neliniară) | ||||||||||
| Deplasare de fază | 120 ±1% (încărcare echilibrată) | ||||||||||
| 120±2% (dezechilibru de 50% din încărcare) | |||||||||||
| Timp de recuperare dinamic | 1 ciclu la 98 % din valoarea statică | ||||||||||
| Supraîncărcare admisibilă | 110% timp de 10 minute; 150% timp de 60 secunde; >160% timp de 200 ms | ||||||||||
| Factor de vârf admisibil | 3:1 | ||||||||||
| Factor de putere admisibil | 0,6–1 (inductiv sau capacitiv) | ||||||||||
| Tensiune de ieșire în caz de dezechilibru la încărcare total dezechilibrată |
<1% | ||||||||||
| Limită curent | Suprasarcină ridicată, scurtcircuit: Limită de tensiune RMS / Curent cu factor de vârf ridicat: Limită de tensiune de vârf | ||||||||||
| BY-PASS STATIC | |||||||||||
| Tip | Stare Solidă | ||||||||||
| Tensiune | 3x 380 VAC / 400 VAC (3 faze + N) | ||||||||||
| Frecvență | 50/60 Hz | ||||||||||
| Criteriu de activare | Control cu microprocesor | ||||||||||
| Timp de transfer | Zero | ||||||||||
| Supraîncărcare admisibilă | 150 % timp de 1 oră; 180 % timp de 30 secunde; >200 % timp de 200 ms | ||||||||||
| Comutare la by-pass | Imediată, pentru suprasarcini peste 160 % | ||||||||||
| Recomutare | Automată, după eliminarea alarmei | ||||||||||
| BY-PASS DE ÎNTREȚINERE | |||||||||||
| Bypass manual pentru întreținere | Da | ||||||||||
| Tip | Fără întrerupere | ||||||||||
| Tensiune | 3 × 400 V (3 faze + N) | ||||||||||
| Frecvență | 50/60 Hz | ||||||||||
| ÎN GENERAL Eficiență |
Mod de linie | 90% | 91% | 92% | 93% | ||||||
| Mod de baterie | 90% | 91% | 93% | 93% | |||||||
| BATERIE ȘI INCARCĂTOR | |||||||||||
| Tipul și numărul bateriilor | 12 VCC × 16 buc. | 12 VCC × 32 buc. (29–32 buc. reglabil) | |||||||||
| Tensiune Nominală a Bateriei | 192 VCC | 384 VCC (în funcție de 32 de bucăți baterii) | |||||||||
| Metoda de taxare | Cc/cv | ||||||||||
| Precizie | ±1% | ||||||||||
| Curent de încărcare | Max.: 40 A | ||||||||||
| Tensiune de încărcare | 216 VCC | 432 VCC (bazat pe 32 de baterii) | |||||||||
| FIZIC | |||||||||||
| Greutate netă (kg) | 122 | 154 | 213 | 285 | 342 | 464 | 560 | 637 | 710 | 778 | |
| Greutate brută (kg) | 133 | 167 | 226 | 308 | 372 | 494 | 590 | 667 | 750 | 818 | |
| Dimensiuni, Adâncime * Lățime * Înălțime (mm) | 656*405*817 | 656*405*817 | 656*405*941 | 821*432*1159 | 975*554*1286 | 975*554*1286 | 975*554*1286 | 975*635*1326 | 1051*705*1646 | 1051*705*1646 | |
| Dimensiune ambalaj (mm) | 785*535*985 | 785*535*985 | 785*535*1110 | 950*560*1333 | 950*560*1333 | 1125*705*1465 | 1125*705*1465 | 1125*786*1535 | 1205*855*1855 | 1205*855*1855 | |
| Caracteristicile mașinii | |||||||||||
| Autodiagnosticare | Da | ||||||||||
| Supraîncălzire | Funcție de protecție împotriva suprîncălzirii | ||||||||||
| Display | Ecran LCD | ||||||||||
| Temperatură de funcționare | Temperatură de funcționare: 0–55 °C | ||||||||||
| Nivel de zgomot în decibeli | Nivelul de zgomot este de 70 dB la sarcină de 100 %; la sarcină < 100 %: 35 dB | ||||||||||
| Intervalul de umiditate | Interval de umiditate: < 95 %, fără condensare | ||||||||||
| Compatibilitate program | Software compatibil cu Novell NetWare, Windows 7, 10, 2003, 2008, 2012, Linux și MAC | ||||||||||
| Funcție de protecție împotriva supratensiunilor | Acest UPS are funcție de protecție împotriva supratensiunilor și nu recomandăm adăugarea unei protecții externe împotriva supratensiunilor. (Adăugarea unei protecții împotriva supratensiunilor la întrerupătorul diferențial va cauza întreruperea alimentării cu energie electrică) |
||||||||||
| * Specificațiile produsului pot fi modificate fără o notificare ulterioară | |||||||||||
Acesta este un UPS cu dublă conversie online adevărat, dotat cu un transformator de izolare galvanică integrat. Acest transformator îi oferă puterea necesară pentru a gestiona sarcini complexe — motoare, transformatoare, echipamente mixte — fără nicio problemă. Dar ceea ce îl face interesant este gradul ridicat de ajustabilitate, care vă permite să-l adaptați perfect configurației specifice dvs.
Luați în considerare bateriile. De fapt, puteți ajusta numărul de baterii din lanț. Acest lucru nu este disponibil pe fiecare unitate. Vă oferă un control mai mare asupra duratei de funcționare, fără a fi constrânși de o configurație fixă.
Intrarea de putere este, de asemenea, flexibilă. Acceptă intrare dublă de rețea — astfel încât să o puteți alimenta din două surse de rețea separate, pentru redundanță. Și dacă locația dumneavoastră nu are fir neutru sau dacă operați în regim de fază inversată, unitatea gestionează și această situație. Acest lucru o face utilă în clădiri vechi sau în configurații electrice neconvenționale, unde un UPS standard ar afișa o eroare.
Designul sistemului de comandă este conceput pentru a gestiona toate tipurile de sarcini — nu doar echipamentele IT. Astfel, dacă mediul dumneavoastră include un amestec de calculatoare, mașini și alte echipamente, acesta menține stabilitatea întregii instalații.
Pentru condiții severe, unitatea dispune de un design redundant al ventilatorilor și de ventilație independentă. Chiar dacă un ventilator se oprește, circulația aerului continuă. Plăcile de circuit sunt protejate împotriva prafului și umidității, astfel încât unitatea are o durată de viață mai lungă în locuri precum atelierele, depozitele sau carcasele exterioare.
Gestionarea inteligentă a bateriilor este integrată pentru a obține un număr mai mare de cicluri din bateriile dvs., iar dacă aveți nevoie ulterior de o capacitate suplimentară sau de redundanță, puteți conecta în paralel până la patru unități ca opțiune.
Comunicarea nu este limitată la porturile obișnuite. Există o gamă largă de opțiuni, iar dacă dorești o interfață mai modernă, puteți opta pentru ecranul LCD tactil de 7 inch — ceea ce face monitorizarea și configurarea mult mai ușoare comparativ cu sistemele bazate pe butoane și meniuri.
În ansamblu, este un UPS cu frecvență joasă care nu vă blochează într-un design rigid. Puteți ajusta bateriile, sursele de intrare, sistemul de monitorizare și chiar modul în care gestionează intrările de energie neconvenționale. Acest tip de flexibilitate îl face potrivit atunci când mediul dumneavoastră de alimentare nu este exact „din carte”.