Aceasta este o sursă de alimentare fără întrerupere (UPS) montabilă în rack de 19 inch, cu topologie online cu dublă conversie reală. Este concepută pentru rafturile standard de servere, iar controlul prin microprocesor asigură stabilitatea fără a complica operația.
· Design pentru montare în rack de 19"
· Conversie dublă reală
· Control microprocesor cu fiabilitate optimizată
· Factor de putere la ieșire PF 1,0
· Curent de încărcare reglabil între 1 A și 12 A prin ecran LCD
· Tensiune baterie configurabilă
· Corecție a factorului de putere la intrare
·Tensiune de intrare largă (110 V–300 V)
·Mod convertor disponibil
·Compatibil cu generatorul
·EPO pentru modelele de 6–10 kVA
·Port de comunicare: slot SNMP, RS232, USB etc.
|
Model |
RC1K |
RC1KL |
RC2K |
RC2KL |
RC3K |
RC3KL |
RC6K |
RC6KL |
RC10K |
RC10KL |
|
Capacitate |
1KVA/1KW |
2KVA/2KW |
3kVA/3kW |
6KVA/6KW |
10kVA/10kW |
|||||
|
Display |
LCD |
|||||||||
|
Intrare |
||||||||||
|
Formate de intrare |
L+N+PE |
|||||||||
|
Intervalul de tensiune nominală |
208/220/230/240VAC |
|||||||||
|
Gama de tensiune |
110~300 Vca (110~176 Vca, 280~300 Vca – putere limitată) |
|||||||||
|
Frecvență |
50/60 Hz ±6 Hz, ±10 Hz (setabil) |
|||||||||
|
Factor de putere |
>=0.99 |
|||||||||
|
Distorsiune armonică la intrare |
≤3 % THD (încărcare liniară), ≤5 % THD (încărcare neliniară), FP = 0,8 |
≤5% THD (încărcare liniară), ≤8% THD (încărcare neliniară), FP = 0,8 |
||||||||
|
IEȘIRE |
||||||||||
|
Formate de ieșire |
L+N+PE |
|||||||||
|
Tensiune de ieșire |
208/220/230/240VAC |
|||||||||
|
Acuratețea Ieșirii |
±1% |
|||||||||
|
Frecvență |
Mod AC: la fel ca în modul AC, model baterie: 50/60 Hz ±1% |
|||||||||
|
Distorsiune armonică la ieșire |
≤1% THD (încărcare liniară), ≤3% THD (încărcare neliniară), FP = 1 |
≤2% THD (încărcare liniară), ≤5% THD (încărcare neliniară), FP = 0,8 |
||||||||
|
Factor de putere |
1 |
|||||||||
|
Timp de transfer |
Trecere din mod AC în mod baterie: 0 ms, trecere din mod invertor în mod bypass: 4 ms |
|||||||||
|
Capacitate de încărcare |
MOD AC: |
MOD AC: |
||||||||
|
30 minute la o încărcare de 102 %–110 % |
30 minute la o încărcare de 102 %–110 % |
|||||||||
|
10 minute la o încărcare de 110 %–130 % |
10 minute la o încărcare de 110 %–130 % |
|||||||||
|
30 s @ 130 %~150 % sarcină |
30 s @ 130 %~150 % sarcină |
|||||||||
|
200 ms @ 150 % sarcină |
500 ms @ >150 % sarcină |
|||||||||
|
Mod baterie: |
Mod baterie: |
|||||||||
|
1 min @ 102 %~110 % sarcină |
1 min @ 102 %~110 % sarcină |
|||||||||
|
10 s @ 110 %~130 % sarcină |
10 s @ 110 %~130 % sarcină |
|||||||||
|
3 s @ 130 %~150 % sarcină |
3 s @ 130 %~150 % sarcină |
|||||||||
|
200 ms @ >150 % sarcină |
500 ms @ >150 % sarcină |
|||||||||
|
EFICIENȚA MAȘINII |
Mod AC: sarcină completă eficiență 94,5 % @ 220 VAC Mod baterie: randament la sarcină completă 89,5 %, 36 VDC Mod baterie: randament la sarcină completă 89,5 %, 24 VDC |
Mod AC: sarcină completă eficiență 95,5 % @ 220 VAC Mod baterie: randament la sarcină completă 91,5 %, 72 VDC Mod baterie: randament la sarcină completă 91,5 %, 48 VDC |
Mod AC: sarcină completă randament 95,5 % @ 220 VAC Mod baterie: randament la sarcină completă 91,5 %, 96 VDC Mod baterie: randament la sarcină completă 91,5 %, 72 VDC |
Mod AC: Eficiență maximă 95,5%, eficiență la sarcină completă 95%
Mod baterie: Eficiență la sarcină completă 95,3%, sarcină completă eficiență 94,8% (20 bucăți baterie) |
||||||
|
Forma undelor |
Undă sinusoidală pură |
|||||||||
|
Baterie |
||||||||||
|
Timp de rezervă (minute, sarcină completă/ Sarcină parțială) |
Depinde de cerințele și configurația utilizatorului |
|||||||||
|
Capacitate și cantitate baterie |
12 V, 7 Ah × 2 |
1 |
12 V, 7 Ah × 4 |
/ |
12 V, 7 Ah × 6 |
1 |
12V7Ah*16 |
/ |
12V7Ah*16 |
1 |
|
Baterie externă tensiune normală DC |
/ |
36V |
/ |
72v |
/ |
96v |
/ |
192V - 240 V |
1 |
192V - 240 V |
|
Timp de transfer |
0ms |
|||||||||
|
Curent de încărcare |
RC1K~10K:1.0A implicit, 1~12A ((reglabil) pachet de baterii exterioare, RC1KL~10KL:5.0A ((reglabil), 1~12A ((reglabil) |
|||||||||
|
Interfață |
110V:USB+RS232 |
|||||||||
|
interfața 220V:RS232,RJ45 necesită o carte SNMP + slot SNMP |
||||||||||
|
Protecție |
||||||||||
|
Protecții |
1.Restartarea automată atunci când AC se recuperează |
|||||||||
|
2.Setarea de tăcere |
||||||||||
|
3.Cargarea automată (cargarea offline) |
||||||||||
|
4. Protecție împotriva tensiunii scăzute a bateriei |
||||||||||
|
5. Protecție împotriva suprasarcinii și a scurtcircuitului |
||||||||||
|
*Specificatiile produsului pot fi modificate fără notificare prealabilă. |
||||||||||
Aceasta este o sursă de alimentare fără întrerupere (UPS) montabilă în rack de 19 inch, cu topologie online cu dublă conversie reală. Este concepută pentru rafturile standard de servere, iar controlul prin microprocesor asigură stabilitatea fără a complica operația.
Ceea ce îl face practic în utilizarea zilnică este gradul ridicat de personalizare fără a necesita echipamente suplimentare. Curentul de încărcare se poate seta direct de pe ecranul LCD – între 1 A și 12 A. Astfel, indiferent dacă utilizați un acumulator mic sau unul extern mai mare, puteți ajusta ușor rata de încărcare potrivită. Tensiunea acumulatorului este, de asemenea, configurabilă, oferindu-vă flexibilitate în cazul în care trebuie să adaptați diferite configurații de acumulatori.
Factorul de putere de ieșire este 1,0, astfel încât întreaga capacitate nominală este utilizabilă. Corecția factorului de putere de intrare menține sarcina electrică curată, iar domeniul larg de tensiune de intrare (110 V – 300 V) asigură funcționarea stabilă chiar și atunci când alimentarea de rețea este instabilă. Dispozitivul este, de asemenea, compatibil cu grupurile electrogene, deci nu apar probleme nici atunci când funcționează pe sursă de rezervă.
Dacă aveți nevoie să îl utilizați ca convertizor de frecvență, există un mod convertizor care gestionează această funcție. Pentru modelele mai mari (6–10 kVA), un buton EPO (oprire de urgență a alimentării) vă oferă o oprire forțată atunci când siguranța o cere.
Opțiunile de comunicare acoperă elementele obișnuite: slot SNMP, RS232, USB — astfel încât puteți conecta dispozitivul la o placă de rețea sau un sistem de management fără surprize.
Este un UPS rack solid, fără elemente suplimentare, cu un grad suficient de reglabilitate pentru a funcționa în diverse configurații.