Kjo është një UPS me montim në raft 19-inç me topologji të vërtetë me konvertim të dyfishtë në linjë. Është ndërtuar për raftet standarde të serverëve, dhe kontrolli me mikroprocesor e ruan stabilitetin pa komplikuar shumë operimin.
·Dizajn për montim në rafte 19"
·Konvertim i vërtetë dyfishtë
·Kontroll me mikroprocesor për besueshmëri të optimizuar
·Faktori i fuqisë së daljes PF 1,0
·Rryma e ngarkuesit e caktueshme nga 1 A deri në 12 A përmes ekranit LCD
·Tensioni i baterisë i konfigurueshëm
·Korrektimi i faktorit të fuqisë hyrëse
·Gama e gjerë e tensionit të hyrjes (110 V–300 V)
·Mundësi përdorimi në mënyrën e konvertuesit
·Përshtatshëm për gjeneratorë
·EPO për modelin 6–10 kVA
·Port komunikimi: slot SNMP, RS232, USB etj.
|
Modeli |
RC1K |
RC1KL |
RC2K |
RC2KL |
RC3K |
RC3KL |
RC6K |
RC6KL |
RC10K |
RC10KL |
|
Kapaciteti |
1 kVA/1 kW |
2 kVA/2 kW |
3 kVA/3 kW |
6 kVA/6 kW |
10 kVA/10 kW |
|||||
|
Ekrani |
LCD |
|||||||||
|
Hyrje |
||||||||||
|
Formatet e hyrjes |
L+N+PE |
|||||||||
|
Rangu i tensionit të shënuar |
208/220/230/240VAC |
|||||||||
|
Rangu i tensionit |
110–300 V~ (110–176 V~, 280–300 V~ Fuqia e kufizuar) |
|||||||||
|
Frekuenca |
50/60 Hz ±6 Hz, ±10 Hz (të konfigurueshme) |
|||||||||
|
Faktori i Energjisë |
>=0.99 |
|||||||||
|
Deformimi harmonik i hyrjes |
≤3% THD (ngarkesë lineare), ≤5% THD (ngarkesë jolineare), PF = 0.8 |
≤5% THD (ngarkesë lineare), ≤8% THD (ngarkesë jolineare), PF = 0.8 |
||||||||
|
Dalja |
||||||||||
|
Formatet e daljes |
L+N+PE |
|||||||||
|
Volti dalje |
208/220/230/240VAC |
|||||||||
|
Saktësia e daljes |
±1% |
|||||||||
|
Frekuenca |
Mënyra AC: e njëjtë si AC, modeli me bateri: 50/60 Hz ±1% |
|||||||||
|
Deformimi harmonik i daljes |
≤1% THD (Ngarkesë lineare), ≤3% THD (Ngarkesë jolineare), PF = 1 |
≤2% THD (Ngarkesë lineare), ≤5% THD (Ngarkesë jolineare), PF = 0.8 |
||||||||
|
Faktori i Energjisë |
1 |
|||||||||
|
Koha e Transferimit |
Modi AC në Modin e Baterisë: Oms, Modi Inverter në Modin By-Pass: 4 ms |
|||||||||
|
Kapaciteti i Ngarkesës |
Modi AC: |
Modi AC: |
||||||||
|
30 minuta @ 102 % ~ 110 % ngarkesë |
30 minuta @ 102 % ~ 110 % ngarkesë |
|||||||||
|
10 minuta @ 110 % ~ 130 % ngarkesë |
10 minuta @ 110 % ~ 130 % ngarkesë |
|||||||||
|
30 sekonda @ 130 % ~ 150 % ngarkesë |
30 sekonda @ 130 % ~ 150 % ngarkesë |
|||||||||
|
200 ms @ ngarkesë 150% |
500 ms @ ngarkesë >150% |
|||||||||
|
Modi i baterisë: |
Modi i baterisë: |
|||||||||
|
1 minutë @ ngarkesë 102%–110% |
1 minutë @ ngarkesë 102%–110% |
|||||||||
|
10 sekonda @ ngarkesë 110%–130% |
10 sekonda @ ngarkesë 110%–130% |
|||||||||
|
3 sekonda @ ngarkesë 130%–150% |
3 sekonda @ ngarkesë 130%–150% |
|||||||||
|
200 ms @ ngarkesë >150% |
500 ms @ ngarkesë >150% |
|||||||||
|
Efikasiteti i makinës |
Modi AC: Ngarkesë e plotë efikasiteti 94,5 % @ 220 V AC Mënyra e baterisë: Efikasiteti i ngarkesës së plotë 89,5 % 36 V DC Mënyra e baterisë: Efikasiteti i ngarkesës së plotë 89,5 % 24 V DC |
Modi AC: Ngarkesë e plotë efikasiteti 95,5 % @ 220 V AC Mënyra e baterisë: Efikasiteti i ngarkesës së plotë 91,5 % 72 V DC Mënyra e baterisë: Efikasiteti i ngarkesës së plotë 91,5 % 48 V DC |
Modi AC: Ngarkesë e plotë efikasiteti 95,5 % @ 220 V AC Mënyra e baterisë: Efikasiteti i ngarkesës së plotë 91,5 % 96 V DC Mënyra e baterisë: Efikasiteti i ngarkesës së plotë 91,5 % 72 V DC |
Mënyra AC: Efikasiteti maksimal 95,5 %, efikasiteti i ngarkesës së plotë 95 %
Mënyra e punës së baterisë: Efikasiteti i ngarkesës së plotë 95,3%, ngarkesa e plotë efikasiteti 94,8% (20 copë bateri) |
||||||
|
Forma e Valës |
Valë e pastër sinus |
|||||||||
|
Bateria |
||||||||||
|
Kohë mbajtjeje (minuta, ngarkesë e plotë/ Ngarkesë gjysmë) |
Varësisht nga kërkesat dhe konfigurimi i përdoruesit |
|||||||||
|
Kapaciteti dhe sasia e baterisë |
12 V 7 Ah * 2 |
1 |
12 V 7 Ah * 4 |
/ |
12 V 7 Ah * 6 |
1 |
12 V 7 Ah * 16 |
/ |
12 V 7 Ah * 16 |
1 |
|
Tensioni nominalë DC i baterisë së jashtme |
/ |
36V |
/ |
72V |
/ |
96V |
/ |
192V ~240 V |
1 |
192V ~240 V |
|
Koha e Transferimit |
0 ms |
|||||||||
|
Rryma e ngarkimit |
RC1K~10K: 1,0 A (parazgjedhur), 1~12 A (të rregullueshme) për paketën e baterisë së jashtme, RC1KL~10KL: 5,0 A (parazgjedhur), 1~12 A (të rregullueshme) |
|||||||||
|
Ndërfaqja |
110 V: USB + RS232 |
|||||||||
|
220 V: Interfaca RS232, RJ45 kërkon kartë SNMP + slot SNMP |
||||||||||
|
Mbrojtja |
||||||||||
|
Mbrojtjes |
1. Fillon automatikisht përsëri kur furnizimi me AC rikthehet |
|||||||||
|
2. Konfigurim i heshtur |
||||||||||
|
3. Ngarkim automatik (ngarkim offline) |
||||||||||
|
4. Mbrojtja nga tensioni i ulët i baterisë |
||||||||||
|
5. Mbrojtja nga ngarkesa e tepërt dhe qarkullimi i shkurtër |
||||||||||
|
*Specifikimet e produktit mund të ndryshojnë pa njoftim të mëparshëm. |
||||||||||
Kjo është një UPS me montim në raft 19-inç me topologji të vërtetë me konvertim të dyfishtë në linjë. Është ndërtuar për raftet standarde të serverëve, dhe kontrolli me mikroprocesor e ruan stabilitetin pa komplikuar shumë operimin.
Ajo që e bën të përdorshme në përdorimin e përditshëm është sa shumë mund të rregulloni pa nevojë për pajisje shtesë. Rryma e ngarkuesit mund të caktohet drejtpërdrejt nga ekranin LCD – nga 1 A deri në 12 A. Kështu, pavarësisht se po përdorni një paketë baterish të vogël apo një tjetër të jashtme më të madhe, mund të përcaktoni shpejtësinë e duhur të ngarkimit. Tensioni i baterisë është gjithashtu i konfigurueshëm, çka ju jep fleksibilitet nëse keni nevojë të përshtatni konfigurime të ndryshme baterish.
Faktori i fuqisë së daljes është 1,0, kështu që kapaciteti i deklaruar i plotë është i përdorshëm. Korrigjimi i faktorit të fuqisë hyrëse ruajnë ngarkesën elektrike të pastër, dhe intervali i gjerë i tensionit hyrës (110 V deri në 300 V) do të thotë se funksionon stabilisht edhe kur energjia e rrjetit bëhet e papastër. Është gjithashtu i përshtatshëm me gjeneratorët, kështu që nuk ka probleme kur punoni me energji rezervë.
Nëse keni nevojë ta përdorni si konvertues frekuence, ekziston një mënyrë konvertimi që e kryen këtë detyrë. Për modele më të mëdha (6–10 kVA), butoni EPO (çaktivizimi i urgjencës së energjisë) ju ofron një ndalim të forcuar kur siguria e kërkon këtë.
Opsionet e komunikimit mbulojnë bazat e zakonshme: sloti SNMP, RS232, USB — kështu që mund ta lidhni në një kartë rrjeti ose sistem menaxhimi pa surpriza.
Është një UPS i fortë, pa elemente shtesë, për montim në rafte, me sa duhet përshtatshmëri që të funksionojë në konfigurime të ndryshme.