-Acesta este construit în mod diferit. Este un UPS cu dublă conversie online adevărat, astfel încât echipamentele dvs. nu funcționează niciodată direct pe rețeaua electrică necondiționată. În schimb, regenerează continuu o ieșire curată și pură în formă de undă sinusoidală — fără scăderi de tensiune, fără vârfuri de tensiune și fără întârzieri la comutare.
·UPS cu conversie dublă, funcționare continuă (True Online) cu ieșire în undă sinusoidală pură
·Design robust, acoperire conformală, rezistent
Capacitate anti-corozivă ridicată pentru medii agresive
·Gama foarte largă de tensiune de intrare (90 V–300 V~), compatibilitate excelentă cu grupurile electrogene
·Corecție a factorului de putere la intrare, economisire de energie și reducerea cheltuielilor legate de cablare
·Capacitate ridicată de încărcare, funcționează excelent cu imprimantele laser și cu curățătoarele ultrasonice
·Dimensiuni compacte, oferă spațiu valoros utilizatorului
·Deschis pentru personalizare, integrare fără întreruperi în sistemele de control automat
|
Model turn |
S1K S1KL |
S2K S2KL |
S3K S3KL S6K S6KL S10K S10KL |
|||||||
|
Fază |
Fază unică (L/N+PE) |
|||||||||
|
Capacitate |
1kVA/900W |
2kva/1,8kw |
3kva/2,7kw |
6 kVA / 54 kW |
10kva/9kw |
|||||
|
Intrare |
||||||||||
|
Tensiune nominală de intrare |
208/220/230/240VAC |
|||||||||
|
Intervalul de tensiune de intrare |
90–300 VCA ±5 VCA |
|||||||||
|
Frecvență |
50/60 Hz |
|||||||||
|
Intervalul de frecvență de intrare |
40–70 Hz |
|||||||||
|
Factorul de putere de intrare |
>0.99 |
|||||||||
|
Interval de tensiune de bypass |
180–265 VCA*(1±3%) |
|||||||||
|
IEȘIRE |
||||||||||
|
Sistem de cablare pentru ieșire |
Monofazat (L/N + PE) |
|||||||||
|
Tensiune de ieșire |
208/220/230/240 VCA ±2% |
|||||||||
|
Reglarea tensiunii de ieșire |
1% |
|||||||||
|
Frecvența de ieșire |
50/60±4 Hz (mod sincron); 50/60 Hz ±1% (mod frecvență fixă) |
|||||||||
|
Capacitate de supraîncărcare |
105–125 % ≥ 60 s, 126–150 % ≥ 30 s. Punctul de revenire este 70 % |
|||||||||
|
THDV% la ieșire |
THD < 2 % (sarcină liniară); THD < 7 % (sarcină neliniară) |
|||||||||
|
Forma de undă de ieșire |
Undă sinusoidală pură |
|||||||||
|
Timp de transfer |
||||||||||
|
Mod rețea → Mod baterie |
OMS |
|||||||||
|
Mod invertor → Mod derivație |
< 4 ms |
|||||||||
|
Eficiență |
||||||||||
|
Mod de linie |
86% |
88% |
89% |
92% |
93% |
|||||
|
Mod de baterie |
85% |
86% |
87% |
92% |
93% |
|||||
|
Baterie și încărcător |
||||||||||
|
Tensiune nominală |
24V |
24V\/36V |
48V |
48V/72V |
72v |
72V\/96V |
144 V / 192 V |
192 V / 240 V |
192 V / 240 V |
|
|
Tensiunea bateriei /Capacity |
2 × 12 V / 7 Ah |
Baterie Externă |
4*12 V/7 Ah |
Baterie Externă |
6*12 V/7 Ah |
Baterie externă |
12/16*12 V/7 Ah |
Baterie Externă |
16/20*12 V/7 Ah |
192 V / 240 V Baterie Externă |
|
Tip de baterie |
Acid-plumb cu reglare prin supapă, fără întreținere (VRLA) pentru modelul standard cu baterie internă |
|||||||||
|
Timp de backup |
Jumătate încărcat ≥ 8 minute, complet încărcat ≥ 3 minute (standard) |
Jumătate încărcat ≥ 6 minute, complet încărcat ≥ 3 minute (standard) |
||||||||
|
Timp de Reîncărcare |
~5 ore |
Conform Baterie Externă Configurare |
~5 ore |
Conform Baterie externă Configurare |
~5 ore |
Conform Baterie Externă Configurare |
~5 ore |
Conform Baterie Externă Configurare |
~5 ore |
Supus bateriei externe Configurare |
|
Curent de încărcare |
1A |
4A |
1A |
4A |
1A |
4A |
1A |
4A |
1A |
4A |
|
Interface HMI |
||||||||||
|
Display |
LCD |
|||||||||
|
Alarmă buzzer |
Mod baterie / Baterie descărcată / Suprasarcină / Defecțiune |
|||||||||
|
Port de comunicație |
Standard: RS232 + EPO/ROO + Port USB; Slot pentru card SNMP (opțional) |
|||||||||
|
Funcția de alarmă |
Intrare CA/CC anormală, condiție de suprasarcină și probleme cu invertorul |
|||||||||
|
Funcția de protecție |
Intrare sau ieșire CA în afara domeniului de tensiune, suprasarcină, temperatură excesivă și protecție împotriva scurtcircuitului |
|||||||||
|
FIZIC |
||||||||||
|
Dimensiunea aparatului - L*l*Î (mm) |
144*349*224 |
190*368*323 |
190*368*323 |
190*566*472 |
190*399*323 |
190*562*340 |
190*562*340 |
|||
|
Dimensiunea ambalajului - L*l*Î (mm) |
243*458*312 |
295*460*435 |
295*460*435 |
335*670*665 |
295*460*435 |
335*670*665 |
290*625*430 |
|||
|
Greutate neta (kg) |
8.4 |
4.5 |
16 |
6 |
20.7 |
7.7 |
48.3 |
9.9 |
50.1 |
13.5 |
|
Greutate totală (kg) |
9.5 |
5.6 |
17.4 |
7 |
22 |
9.5 |
55 |
11.4 |
56.8 |
15.2 |
|
Mediu |
||||||||||
|
Umiditate |
5–97 % (fără condensare) |
|||||||||
|
Mediu de funcționare Temperatură |
0~40℃ |
|||||||||
|
Zgomot audibil |
<50db |
< 55 dB |
||||||||
|
*Tensiunea nominală a bateriei externe poate fi selectată la comandă: 192/240 V |
||||||||||
|
*Specificatiile produsului pot fi modificate fără notificare prealabilă. |
||||||||||
-Acesta este construit în mod diferit. Este un UPS cu dublă conversie online adevărat, astfel încât echipamentele dvs. nu funcționează niciodată direct pe rețeaua electrică necondiționată. În schimb, regenerează continuu o ieșire curată și pură în formă de undă sinusoidală — fără scăderi de tensiune, fără vârfuri de tensiune și fără întârzieri la comutare.
-Dacă sistemul dvs. este instalat într-un mediu nefavorabil — gândiți-vă la praf, umiditate sau condiții industriale — acoperirea conformală aplicată plăcilor interne adaugă un strat de protecție împotriva coroziunii. Este tipul de durabilitate de care aveți nevoie atunci când UPS-ul nu este amplasat într-un birou cu climatizare controlată.
-Gama de tensiune de intrare este largă: 90 V – 300 V~. Aceasta înseamnă că rămâne în funcțiune chiar și atunci când alimentarea din rețea devine instabilă și se comportă bine și cu grupurile electrogene — fără comutări constante între rețea și generator în cazul în care acesta funcționează neregulat.
-Include, de asemenea, corecția factorului de putere la intrare. În termeni simpli, consumă mai puțin curent de la priză pentru a furniza aceeași putere, ceea ce vă poate economisi o parte din costurile legate de cablare, în special dacă instalați mai multe unități sau lucrați cu o capacitate limitată a circuitelor.
-Capacitatea de gestionare a sarcinii este ridicată. Acest UPS poate alimenta confortabil imprimante laser și curățătoare ultrasonice — echipamente care, în mod obișnuit, provoacă probleme UPS-urilor standard din cauza consumului lor brusc și intens de energie.
-Șasiul este compact, astfel încât nu ocupă spațiu valoros pe rafturi sau pe podea. În plus, dacă aveți nevoie să-l integrați într-un sistem de control automat — cum ar fi un sistem de management al clădirii sau un sistem de automatizare industrială — există posibilitatea de personalizare pentru a asigura o integrare fără întreruperi.