Të gjitha kategoritë

UPS Online me Montim në Rrafsh i Serisë RP-Li

Nëse jeni të zakonshëm të zëvendësoni bateritë me acid të plumbit çdo disa vite, kjo ndryshon llogaritjen. Ajo vjen me një bateri litium të integruar, e cila ka një jetëgjatësi prej mbi 2000 ciklesh, kështu që ju merrni vite të shërbimit të besueshëm pa mirëmbajtjen e zakonshme.

Faktori i formës është i shumëpërdorshëm—është një njësi e vendosur në raft me qëllim, por mund të vendoset edhe vertikalisht si një kulle. Kjo e bën të përdorshme si kur po ndërtoni një raft serveri, ashtu edhe kur e vendosni në një raft në një dhomë kontrolli.

Appurtenance:
  • Karakteristikat Kryesore
  • Specifikimi Teknik
  • Përshkrimi i produktit
  • PRODUKTE TË LIDHURA

Karakteristikat Kryesore

·Ekran LCD me rotacion manual

·Bateri litium e integruar, numri i cikleve >2000

·Dizajn i konvertueshëm Rack-Tower

·Lirimërsi e ndryshme në konfigurimin e fuqisë për të aritur një

Makineri shumëqëllimi, fuqi e personalizuar në dispozicion

·Ngarkues digital i përzgjedhshëm nga 1 A deri në 12 A, i përshtatshëm për pajisje të ndryshme

·Gama e gjerë e tensionit hyrës: 208/220/230/240 V AC për zgjedhje

·Efikasitet i lartë deri në 95,5 %, humbje energjie më të ulëta dhe kursim kostoje

·Faktori i fuqisë së daljes deri në 0,8–1,0; si lider i industrisë, efikasitet i jashtëzakonshëm i ngarkesës

·Modaliteti ekologjik i energjisë së gjelbër (ECO Mode), efikasitet energjetik deri në 98,5 %

·Rregullim inteligjent i përshtashëm, mbështet kompensimin e tensionit të daljes për transformatorin

Specifikimi Teknik

Modeli RP-Li 1K ((24V) RP-Li 1K ((36V)

RP-Li 2K RP-Li 3K

Kapaciteti i vlerësuar

1000VA /800W

1000VA /1000W

2000VA /1600W

3000VA /2400W

Hyrje

Formatet e hyrjes

L+N+PE

Volti hyrëse e vlerësuar

208/220 /230/240Vac

Rangu i tensionit

110–300 Vca (110–176 Vca, fuqi e kufizuar 280–300 Vca)

Freskë frekuente

50/60 Hz ±60 Hz, ±10 Hz (të rregullueshme)

faktori i fuqisë hyrëse

≥0.99

Deformimi harmonik hyrës

≤3 % THD (ngarkesë lineare), ≤5 % THD (ngarkesë jolineare), PF = 0,8

Dalja

Formatet e daljes

L+N+PE

Volti dalje

208/220/230/240VAC

Saktësia e daljes

±1%

Frekuenca e daljes

Modaliteti AC: i njëjtë me AC, modaliteti baterie: 50/60 Hz ±1 %

Deformimi harmonik dalës

≤3 % THD (ngarkesë lineare), ≤3 % THD (ngarkesë jolineare), PF = 0,8

Faktori i fuqisë së daljes

0.8

1.0

0.8

0.8

Koha e kalimit

Mënyra AC në mënyrën e baterisë: 0 ms, Mënyra e inverterit në mënyrën e shkarkimit: 4 ms

Kapaciteti i Ngarkesës

Mënyra AC: Mënyra e baterisë:

30 minuta @ 102 %–110 % ngarkesë, 1 minutë @ 102 %–110 % ngarkesë

10 minuta @ 110 %–130 % ngarkesë, 10 sekonda @ 110 %–130 % ngarkesë

30 sekonda @ 130 %–150 % ngarkesë, 3 sekonda @ 130 %–150 % ngarkesë

200 ms @ >150 % ngarkesë, 200 ms @ >150 % ngarkesë

Efikasiteti i makinës

Mënyra AC

Efikasiteti në ngarkesë të plotë 94,5 % @ 220 V AC

Efikasiteti në ngarkesë të plotë 95,5 % @ 220 V AC

Mënyra e Baterisë

Efikasiteti i ngarkesës së plotë 89,5% @36 Vdc

Efikasiteti i ngarkesës së plotë 91,5% @72 Vdc

Bateria

Cikli i jetës së baterisë

>2000

Lloji i qelizës së vetme

LFP26650-3000 mAh

Konfigurimi i qelizave të baterisë

153,6Wh

230,4 Wh

307,2 Wh

460,8 Wh

Tensioni i baterisë

25.6v

38.4V

51.2V

76,8 V

Kohë Autonomie

800 W (10 min)

800 W (15 min)

1600 W (10 min)

2400 W (10 min)

Tensioni i ngarkimit

28 VDC ±1%

42 VDC ±1%

56 VDC ±1%

84 VDC ±1%

Mënyra e karikimit

menaxhimi i Ngarkimit me Dy Faza (CC-CV)

Rryma e karikimit

1A Parazgjedhur

4A Parazgjedhur, 12A Maks.

4A Parazgjedhur, 4A Maks.

4A Parazgjedhur, 4A Maks.

Mjedisi i Punës

Temperatura e përmbypjes

0~40℃

Nisma e ambientit

20%–95% (Pa kondensim)

Temperatura e ruajtjes

−15–60 °C (Bateri: 0–40 °C)

Lartësia

<1000 m, zvogëlim i performancës mbi 1000 m, maksimumi 4000 m, shih IEC62040

Ekrani

LCD

Mënyra e punës / Ngarkesa / Energjia nga bateria / Hyrja / Dalja etj.

Standard & Certifikim

Standard & Certifikim

EN/IEC 61000, EN/IEC 62040, GB/T 4943, TD/T 1095, TLC etj.

NDËRMJESËZI KOMUNIKIMI

Ndërfaqja

1*USB, 1*RS232, 1EPO

P.S(KG)

10.7

10.7

14.3

18.3

Madhësia e Makinës (mm) G*L*L

438*413*88 (2U)

438*532*88 (2U)

*Specifikimet e produktit mund të ndryshojnë pa njoftim të mëparshëm.

Përshkrimi i produktit

Nëse jeni të zakonshëm të zëvendësoni bateritë me acid të plumbit çdo disa vite, kjo ndryshon llogaritjen. Ajo vjen me një bateri litium të integruar, e cila ka një jetëgjatësi prej mbi 2000 ciklesh, kështu që ju merrni vite të shërbimit të besueshëm pa mirëmbajtjen e zakonshme.

Faktori i formës është i shumëpërdorshëm—është një njësi e vendosur në raft me qëllim, por mund të vendoset edhe vertikalisht si një kulle. Kjo e bën të përdorshme si kur po ndërtoni një raft serveri, ashtu edhe kur e vendosni në një raft në një dhomë kontrolli.

Një veçori që çudit njerëzit është ekranin LCD me rrotullim manual. Nëse e montoni në një raft, mund të rrotulloni ekranin në mënyrë që ta lexoni pa u përkulur me kokën. Detaj i vogël, por bën kontrollimet e përditshme shumë më të lehta.

Konfigurimi i fuqisë është i lirë. Ju mund të zgjidhni kapacitete të ndryshme, dhe nëse keni nevoja specifike, janë të disponueshme mundësi të personalizuara të fuqisë. Ngarkuesi digjital i integruar mund të përzgjidhet nga 1 A deri në 12 A, kështu që mund ta përshtatni me aplikacionin – qoftë një sistem i lehtë rrjeti apo diçka me kërkesa më të mëdha për kohën e punës.

Efikasiteti është ku kjo serisë shkëlqen me të vërtetë. Në modalitetin normal në linjë, ajo funksionon deri në 95,5%. Nëse aktivizoni modalitetin ECO, efikasiteti rritet në 98,5% — kjo është humbje e energjisë gati e papërshqyrtueshme, e cila shtohet në kursimet e energjisë me kalimin e kohës. Faktori i fuqisë së daljes mund të konfigurohet nga 0,8 deri në 1,0, kështu që ju përdorni plotësisht kapacitetin e deklaruar.

Tensioni i hyrjes është i përzgjedhshëm në vlerat 208, 220, 230 ose 240 V AC, kështu që përshtatet me standarde të ndryshme rajonale. Ekziston gjithashtu kompensim inteligjent i tensionit të përshtatshëm, nëse keni nevojë të përshtatni tensionin e daljes me një transformator ose pajisje specifike.

Është ndërtuar për pajisjet IT dhe rrjetore — qendra të dhënash të vogla dhe mesatare, dhomat e serverëve, sistemet e kontrollit të linjës së prodhimit. Por është po aq e përshtatshme edhe në sistemet të integruara, stacionet bazë të telekomunikacionit, sistemet e sigurisë ose vendosjet zyriale si stampuesit dhe terminalet MPOS.

Merrni një Ofertë Falas

Përfaqësuesi ynë do t’ju kontaktojë së shpejti.
Email
Emri
Celular
Emri i Kompanisë
Mesazh
0/1000

Merrni një Ofertë Falas

Përfaqësuesi ynë do t’ju kontaktojë së shpejti.
Email
Emri
Celular
Emri i Kompanisë
Mesazh
0/1000