Toate categoriile

UPS online montabil în rack serie RP-Li

Dacă sunteți obișnuit să înlocuiți bateriile cu electrolit lichid la fiecare câțiva ani, această unitate schimbă calculele. Vine echipată cu o baterie încorporată de litiu, calificată pentru peste 2000 de cicluri, astfel încât obțineți ani de serviciu fiabil, fără întreținerea obișnuită.

Factorul de formă este versatil — este un dispozitiv conceput pentru montare în rack, dar poate fi, de asemenea, plasat vertical ca un turn. Acest lucru îl face foarte util, fie că realizați un rack de servere, fie că îl plasați pe o raft într-o sală de control.

Appurtenance:
  • Caracteristici Cheie
  • Specificație tehnică
  • Descriere produs
  • PRODUSE CONEXE

Caracteristici Cheie

· Ecran LCD rotativ manual

· Baterie internă din litiu, număr de cicluri > 2000

· Design convertibil Rack/Tower

· Flexibilitate în configurarea puterii pentru a atinge o

Mașină multifuncțională, putere personalizabilă disponibilă

· Încărcător digital selectabil, de la 1 A până la 12 A, potrivit pentru diferite echipamente

· Gama largă de tensiuni de intrare: 208/220/230/240 Vca, opțiune disponibilă

· Randament ridicat, până la 95,5 %, pierderi de putere reduse și economisire de costuri

· Factor de putere la ieșire până la 0,8–1,0; ca lider în domeniu, randament excepțional la sarcină

· Mod ECO pentru alimentare verde, randament energetic până la 98,5 %

· Setare inteligentă reglabilă, suportă compensarea tensiunii de ieșire către transformator

Specificație tehnică

Model RP-Li 1K(24V) RP-Li 1K(36V)

RP-Li 2K RP-Li 3K

Capacitate nominală

1000 VA / 800 W

1000 VA / 1000 W

2000 VA / 1600 W

3000 VA / 2400 W

Intrare

Formate de intrare

L+N+PE

Tensiunea nominală de intrare

208 / 220 / 230 / 240 Vca

Gama de tensiune

110–300 Vcc (110–176 Vcc, 280–300 Vcc – Putere limitată)

Gama de frecvente

50/60 Hz ± 60 Hz, ± 10 Hz (setabil)

factor de putere de intrare

≥0.99

Distorsiune armonică de intrare

≤ 3 % THD (încărcare liniară), ≤ 5 % THD (încărcare neliniară), FP = 0,8

IEȘIRE

Formate de ieșire

L+N+PE

Tensiune de ieșire

208/220/230/240VAC

Acuratețea Ieșirii

±1%

Frecvența de ieșire

Mod AC: la fel ca în modul AC, Mod baterie: 50/60 Hz ± 1 %

Distorsiune armonică de ieșire

≤ 3 % THD (încărcare liniară), ≤ 3 % THD (încărcare neliniară), FP = 0,8

Factor de putere de ieșire

0.8

1.0

0.8

0.8

Timp de comutare

Mod AC la mod baterie: 0 ms, Mod invertor la mod by-pass: 4 ms

Capacitate de încărcare

Mod AC: Mod baterie:

30 min @ 102 %–110 % sarcină, 1 min @ 102 %–110 % sarcină

10 min @ 110 %–130 % sarcină, 10 s @ 110 %–130 % sarcină

30 s @ 130 %–150 % sarcină, 3 s @ 130 %–150 % sarcină

200 ms @ >150 % sarcină, 200 ms @ >150 % sarcină

EFICIENȚA MAȘINII

Mod AC

Randament la sarcină completă: 94,5 % @ 220 V~

Randament la sarcină completă: 95,5 % @ 220 V~

Mod de baterie

Randament la sarcină completă: 89,5 % @ 36 Vc.c.

Randament la sarcină completă: 91,5 % @ 72 Vc.c.

Baterie

Ciclu de viață al bateriei

>2000

Tipul de celulă unică

LFP26650-3000 mAh

Configurație celulă baterie

153,6Wh

230,4wh

307,2Wh

460,8 Wh

Tensiunea bateriei

25,6v

38.4V

51,2 V

76,8 V

Timp de autonomie

800 W (10 min)

800 W (15 min)

1600 W (10 min)

2400 W (10 min)

Tensiune de încărcare

28 VCC ±1%

42 VCC ±1%

56 VCC ±1%

84 VCC ±1%

Mod de încărcare

gestionare încărcare în 2 etape (CC-CV)

Curent de încărcare

1 A implicit

4 A implicit, 12 A maxim

4 A implicit, 4 A maxim

4 A implicit, 4 A maxim

Mediu de lucru

Temperatura ambiantă

0~40℃

Umiditatea ambiantă

20 %–95 % (fără condensare)

Temperatura de stocare

−15–60 °C (baterie: 0–40 °C)

Altitudine

< 1000 m, reducere treptată peste 1000 m, maxim 4000 m, conform IEC62040

Display

LCD

Mod de funcționare / Încărcătură / Alimentare de la baterie / Intrare / Ieșire etc.

Standard și certificare

Standard și certificare

EN/IEC 6100, EN/IEC 62040, GB/T 4943, TD/T 1095, TLC etc.

INTERFAȚĂ DE COMUNICARE

Interfață

1*USB, 1*RS232, 1*EPO

N.W(kg)

10.7

10.7

14.3

18.3

Dimensiunea mașinii (mm) L*l*Î

438*413*88 (2U)

438*532*88 (2U)

*Specificatiile produsului pot fi modificate fără notificare prealabilă.

Descriere produs

Dacă sunteți obișnuit să înlocuiți bateriile cu electrolit lichid la fiecare câțiva ani, această unitate schimbă calculele. Vine echipată cu o baterie încorporată de litiu, calificată pentru peste 2000 de cicluri, astfel încât obțineți ani de serviciu fiabil, fără întreținerea obișnuită.

Factorul de formă este versatil — este un dispozitiv conceput pentru montare în rack, dar poate fi, de asemenea, plasat vertical ca un turn. Acest lucru îl face foarte util, fie că realizați un rack de servere, fie că îl plasați pe o raft într-o sală de control.

Un element care surprinde utilizatorii este ecranul LCD rotativ manual. Dacă îl montați într-un rack, puteți roti afișajul astfel încât să-l puteți citi fără a vă înclina capul. Un detaliu mic, dar care facilitează semnificativ verificările zilnice.

Configurarea puterii este flexibilă. Puteți alege capacități diferite, iar, dacă aveți nevoi specifice, sunt disponibile opțiuni personalizate de putere. Încărcătorul digital integrat este selectabil între 1 A și 12 A, astfel încât să-l puteți adapta aplicației respective — fie că este vorba de o configurație ușoară de rețea, fie de o aplicație care necesită o autonomie mai mare.

Eficiența este domeniul în care această serie strălucește cu adevărat. În modul normal online, funcționează cu o eficiență de până la 95,5%. Activați modul ECO și eficiența crește la 98,5% — ceea ce înseamnă pierderi de putere aproape imperceptibile, care se acumulează în economii de energie pe termen lung. Factorul de putere de ieșire poate fi configurat între 0,8 și 1,0, astfel încât să utilizați întreaga capacitate nominală.

Tensiunea de intrare este selectabilă între 208, 220, 230 sau 240 Vca, astfel încât dispozitivul se potrivește diferitelor standarde regionale. Există, de asemenea, o compensare inteligentă și reglabilă a tensiunii, dacă este necesar să adaptați tensiunea de ieșire la un anumit transformator sau echipament.

Este conceput pentru echipamente IT și de rețea — centre de date mici și de dimensiuni medii, camere de servere, sisteme de control ale liniilor de producție. Totuși, este la fel de potrivit și pentru sisteme încorporate, stații de bază telecom, sisteme de securitate sau configurații de birou, cum ar fi imprimantele și terminalele MPOS.

Obțineți o ofertă gratuită

Reprezentantul nostru vă va contacta în curând.
Adresă de e-mail
Denumire
Mobil
Denumirea companiei
Mesaj
0/1000

Obțineți o ofertă gratuită

Reprezentantul nostru vă va contacta în curând.
Adresă de e-mail
Denumire
Mobil
Denumirea companiei
Mesaj
0/1000