Ez a modell azzal a gondolattal készült, hogy az energiaigény idővel változik. Ahelyett, hogy egy óriási, monolitikus UPS-t vásárolna, és remélné, hogy jól méretezte, a MS sorozat lehetővé teszi, hogy kezdjen a jelenlegi igényeivel, majd modulokat adjon hozzá a növekvő igényeknek megfelelően.
A bemeneti feszültségtartomány rendkívül széles—138–485 V~ (vagy 80–280 V~ fázisfeszültség). És itt jön a gyakorlati rész: 305 V~ felett nem történik teljesítménycsökkenés. Ez azt jelenti, hogy teljes teljesítményt kap, még akkor is, ha a hálózati feszültség magas, és nincs automatikus kapacitáscsökkentés.
·Magas megbízhatóságra épített tervezés
Ultra-széles bemeneti feszültségtartomány: 138–485 V~ (fázisfeszültség: 80–280 V~), 305 V~ felett nem alkalmaznak teljesítménycsökkentést
·Energiatakarékos és környezetvédelmi megoldás
Magas bemeneti teljesítménytényező (PF), legfeljebb 0,99; háromszintes topológiát alkalmaz, és a teljes berendezés hatásfoka akár 96,5 %-os is lehet
·Párhuzamos redundancia funkció
Közvetlen párhuzamos kapcsolás lehetséges; legfeljebb 6 egység csatlakoztatható párhuzamosan, támogatja az akkumulátorcsomagok párhuzamos meg chiaztatását
·Rugalmas akkumulátor-konfigurációs megoldás
Az akkumulátorcellák száma 30–50, és az egyes berendezések nagy teljesítményű töltőkapacitással rendelkeznek, így hosszú késleltetési időt igénylő tartalékellátási feladatokat is kielégítenek.
·Kiváló teherbírás
A kimeneti teljesítménytényező 0,9, 100 %-os szimmetriátlan terhelést képes elviselni, a terheléshez való alkalmazkodóképesség kiváló, tisztán induktív terhelést és a névleges teljesítményhez közeli kapacitív terhelést is képes ellátni
·Kompatibilitás generátoros üzemmel
A Power Walk In funkció csökkenti a rendszer indításakor fellépő bekapcsolási áramot, és csökkenti a párhuzamos rendszer generátor-kapacitás-igényét
·LBS szinkronizációs funkció
Az LBS szinkronizációs funkcióval két független UPS-rendszer szinkronizálása érhető el, így növelve a rendszer megbízhatóságát
·Intelligens kezelési funkció
Támogatja az RS485, SNMP, száraz kontaktus és CAN interfészeket
|
Modell |
MS 200 kVA/MS 240 kVA |
MS 300 kVA/MS 360 kVA |
MS 400 kVA/MS 480 kVA |
MS 600 kVA/MS 600 kVA |
MS 600 kVA/MS 720 kVA |
|
|
Kapacitása |
UPS szekrény |
50–200 kVA/60–240 kVA |
50–300 kVA/60–360 kVA |
50–400 kVA/60–480 kVA |
50–600 kVA/60–600 kVA |
50–600 kVA/60–720 kVA |
|
|
Modul |
50 kVA/60 kVA |
||||
|
Bemenet |
||||||
|
Bemeneti módszer |
Háromfázisú négyvezetékes + földelő vezeték |
|||||
|
Névleges Feszültség |
380/400/415VAC |
|||||
|
Feszültségi tartomány |
±25% |
|||||
|
Hullámtartomány |
40–70 Hz |
|||||
|
Töltési tényező |
≥0.99 |
|||||
|
Bemeneti áramharmonikusok |
≤3 % (100 % lineáris terhelés esetén) |
|||||
|
Bypass bemenet |
||||||
|
Bemeneti feszültség |
380/400/415VAC |
|||||
|
Áthidalási tartomány |
Az áthidalási védőfeszültség felső határa: +15 % (választható: +5 %, +10 %, +2 %) |
|||||
|
|
Az áthidalási védőfeszültség alsó határa: –45 % (választható: –20 %, –30 %) |
|||||
|
Vezetékezési rendszer |
Háromfázisú ötvezetékes |
|||||
|
Áthidalási szinkron követési tartomány (Hz) |
±10% |
|||||
|
Teljesítmény-„bejárás” |
Támogatást |
|||||
|
Közvetlen átvezetési hátsó öntözés |
Támogatást |
|||||
|
Generátorhoz való hozzáférés |
Támogatást |
|||||
|
Teljesítmény |
||||||
|
Névleges Feszültség |
380/400/415VAC |
|||||
|
Töltési tényező |
Teljesítménymodul 50 kVA: 1,0 PF; Teljesítménymodul 60 kVA: 0,9 PF |
|||||
|
Feszültség pontosság |
±1% |
|||||
|
Kimeneti frekvencia |
Hálózati mód |
Szinkronizáció a bemenettel: amikor a hálózati frekvencia meghaladja a maximális ±10%-ot (beállítható ±1%, ±2%, ±4%, ±5%-ra), a kimeneti frekvencia 50*(±0,2) Hz |
||||
|
|
Akkumulátoros mód |
(50/60±0,1%) Hz |
||||
|
Terhelés-csúcs arány |
3:1 |
|||||
|
Változási idő |
Hálózati üzemmódból közvetlen átvezetési üzemmódba: 0 ms (követés); Hálózati üzemmódból akkumulátoros üzemmódba: 0 ms |
|||||
|
Túlterhelési kapacitás |
Terhelés ≤110%: 60 percig, ≤125%: 10 percig, ≤150%: 1 percig |
|||||
|
Kimeneti feszültség torzítása |
≤2% lineáris terhelésnél |
|||||
|
|
≤4 % nemlineáris terhelés |
|||||
|
Hatékonyabb |
||||||
|
Normál üzemmód |
≥96.5% |
|||||
|
Kommunikációs Felület |
||||||
|
UPS szekrény |
RS232, RS485, 2 db intelligens csatlakozóhely (okoskártya-csatlakozó), száraz érintkező |
|||||
|
Akkumulátor |
||||||
|
DC feszültség |
±180 V DC–±300 V DC beállítható |
|||||
|
Munkakörnyezet |
||||||
|
Működési hőmérséklet |
0℃~40℃ |
|||||
|
Relatív Páratartalom |
0~95% Nem kondenzáló |
|||||
|
Tárolási hőmérséklet |
-25℃~55℃ |
|||||
|
Magasság |
< 1500 m |
|||||
|
Zajszint (dB) |
70 (1 m) |
|||||
|
Fizikai jellemzők |
||||||
|
Sz×M×M (mm) |
UPS szekrény |
600*850*1650 |
600*850*2000 |
1200*850*2000 |
||
|
|
|
700*950*1800 |
700*950*2180 |
1300*950*2180 |
||
|
|
Teljesítmény modul |
440*620*130 |
||||
|
|
|
580*870*250 |
||||
|
T. (KG) |
UPS szekrény |
230 |
260 |
280 |
650 |
700 |
|
B. (KG) |
|
280 |
310 |
320 |
730 |
800 |
|
T. (KG) |
Teljesítmény modul |
33 |
||||
|
B. (KG) |
|
36 |
||||
|
Executive Standard |
|
CE, EN/IEC 62040-2, EN/IEC 62040-1-1, YD/T 1095-2010 |
||||
|
*A termék műszaki adatai előzetes értesítés nélkül megváltozhatnak |
||||||
Az energiahatékonyság eléri a 96,5 %-ot egy háromszintes topológia köszönhetően, és a bemeneti teljesítménytényező akár 0,99 is lehet. Ez kevesebb hulladék-hőt és alacsonyabb üzemeltetési költségeket jelent, ami különösen fontos, ha óránként több száz kilowattot üzemeltet.
A párhuzamos redundancia egyszerű: legfeljebb hat egységet közvetlenül összeköthet, nem szükségesek külön szekrények vagy bonyolult vezetékezés. Sőt, még egy közös akkumulátorbankot is megoszthatnak, ami leegyszerűsíti a telepítést és csökkenti az akkumulátorokkal kapcsolatos költségeket.
Az akkumulátor-konfiguráció rendkívül rugalmas. A cellák számát 30-től 50-ig állíthatja be, és a beépített töltő elegendő teljesítménnyel rendelkezik a hosszú üzemidejű működési igények kielégítéséhez külső töltők nélkül.
A terheléskezelés megbízható. A kimeneti teljesítménytényező 0,9, és 100%-osan szimmetriátlan terheléseket is hibamentesen képes ellátni. Ha tisztán induktív terheléseket vagy közel teljes kapacitású terheléseket üzemeltet, azokat is kezeli – nincs szükség teljesítménycsökkentésre.
Generátorral üzemelő helyszínek esetén elérhető a Power Walk‑In funkció. Ez fokozatosan növeli a terhelést a rendszer indításakor, így elkerülhető a túlzott bekapcsolási áram, amely kikapcsolná a generátort, vagy kényszerítené a túlméretezését.
Ha még magasabb redundanciára van szükség különálló rendszerek között, az LBS (terhelésbusz-szinkronizáció) funkció két független UPS-rendszert tart szinkronban. Ez lehetővé teszi egy elosztott architektúra kialakítását, ahol több UPS-egység is támogatja ugyanazt a kritikus buszt.
A kommunikációs lehetőségek közé tartoznak az RS485, az SNMP, a száraz érintkezők és a CAN interfész, így a berendezés a legtöbb épületfelügyeleti vagy adatközpont-monitorozási rendszerbe illeszthető adapterek nélkül.
A moduláris tervezés továbbá egyszerűsíti a karbantartást – ha egy teljesítménymodul karbantartásra szorul, akkor kicserélhető anélkül, hogy az egész rendszert le kellene állítani. Nincs leállásidő, és nincs szükség terhelések átirányítására átjáraton keresztül.
Röviden: olyan környezetekre tervezték, ahol a folyamatos üzemelés kritikus fontosságú, de a jövő bizonytalan. Méretezheti, védheti, és nem kötelezi magát rögzített kapacitásra az első naptól kezdve.