Urządzenie to zostało zaprojektowane z myślą o zmieniających się potrzebach energetycznych. Zamiast zakupu dużego, monolitycznego zasilacza UPS i nadziei, że jego moc została prawidłowo dobrana, seria MS pozwala rozpocząć od tego, czego obecnie potrzebujesz, a następnie dodawać moduły w miarę wzrostu zapotrzebowania.
Zakres napięcia wejściowego jest niezwykle szeroki — od 138 do 485 V~ (lub od 80 do 280 V~ napięcie fazowe). A oto praktyczna część: powyżej 305 V~ nie następuje obniżenie mocy. Oznacza to, że uzyskujesz pełną wydajność nawet przy wysokim napięciu sieci, bez automatycznego ograniczania mocy.
· Projekt o wysokiej niezawodności
Ultra-szeroki zakres napięcia wejściowego: 138–485 V~ (napięcie fazowe: 80–280 V~); powyżej 305 V~ nie stosuje się obniżenia mocy (derating)
· Oszczędność energii i ochrona środowiska
Wysoka wartość współczynnika mocy (PF) na wejściu – do 0,99; zastosowano trzystopniową topologię, a sprawność całego urządzenia osiąga 96,5 %
· Funkcja równoległej redundancji
Bezpośrednie połączenie równoległe; do 6 jednostek można podłączyć równolegle, obsługa współdzielenia zestawów akumulatorów w konfiguracji równoległej
· Elastyczny schemat konfiguracji akumulatorów
Liczba ogniw akumulatorowych: 30–50; pojedyncza jednostka charakteryzuje się dużą mocą ładowania, umożliwiającą spełnienie wymagań dotyczących długotrwałego zasilania rezerwowego.
· Nadzwyczajna wydajność obciążeniowa
Współczynnik mocy wyjściowej wynosi 0,9, urządzenie może obsługiwać obciążenie wysoce niezrównoważone (100 %), charakteryzuje się dużą elastycznością w zakresie obciążenia i jest w stanie obsługiwać czyste obciążenie indukcyjne oraz obciążenie pojemnościowe bliskie pełnemu obciążeniu
· Zgodność z pracą zespołu prądotwórczego
Funkcja Power Walk In zmniejsza prąd udarowy podczas uruchamiania systemu oraz ogranicza zapotrzebowanie na moc zespołu prądotwórczego w systemach równoległych
· Funkcja synchronizacji LBS
Dzięki funkcji synchronizacji LBS możliwa jest synchronizacja dwóch niezależnych systemów UPS oraz zapewnienie większej niezawodności systemu
· Inteligentna funkcja zarządzania
Obsługa interfejsów: RS485, SNMP, styki suchego przekaźnika, CAN
|
Model |
MS 200 kVA / MS 240 kVA |
MS 300 kVA / MS 360 kVA |
MS 400 kVA / MS 480 kVA |
MS 600 kVA/MS 600 kVA |
MS 600 kVA/MS 720 kVA |
|
|
Pojemność |
Szafa UPS |
50–200 kVA/60–240 kVA |
50–300 kVA/60–360 kVA |
50–400 kVA/60–480 kVA |
50–600 kVA/60–600 kVA |
50–600 kVA/60–720 kVA |
|
|
Moduł |
50 kVA/60 kVA |
||||
|
Wejście |
||||||
|
Metoda podawania |
Trójfazowy czteroprzewodowy + przewód ochronny |
|||||
|
Napięcie znamionowe |
380/400/415VAC |
|||||
|
Zakres napięcia |
±25% |
|||||
|
Zakres częstotliwości |
40–70 Hz |
|||||
|
Współczynnik mocy |
≥0.99 |
|||||
|
Harmoniczne prądu wejściowego |
≤3 % (pełna obciążenie liniowe) |
|||||
|
Wejście obejścia |
||||||
|
Napięcie wejściowe |
380/400/415VAC |
|||||
|
Zakres obejścia |
Górny próg napięcia ochrony w trybie obejścia: +15 % (opcjonalnie +5 %, +10 %, +2 %) |
|||||
|
|
Dolny próg napięcia ochrony w trybie obejścia: −45 % (opcjonalnie −20 %, −30 %) |
|||||
|
System okablowania |
Trójfazowy pięcioprzewodowy |
|||||
|
Zakres śledzenia synchronizacji w trybie obejścia (Hz) |
±10% |
|||||
|
Bezprzerwowe przełączenie na zasilanie sieciowe |
Wsparcie |
|||||
|
Bezprzerwowe powrotne przełączenie na zasilanie sieciowe |
Wsparcie |
|||||
|
Podłączenie generatora |
Wsparcie |
|||||
|
Wyjście |
||||||
|
Napięcie znamionowe |
380/400/415VAC |
|||||
|
Współczynnik mocy |
Moduł mocy 50 kVA: współczynnik mocy 1,0; Moduł mocy 60 kVA: współczynnik mocy 0,9 |
|||||
|
Dokładność napięcia |
±1% |
|||||
|
Częstotliwość wyjściowa |
Tryb sieciowy |
Synchronizacja z napięciem wejściowym; gdy częstotliwość sieci przekracza maksymalne odchylenie ±10% (można ustawić na ±1%, ±2%, ±4%, ±5%), częstotliwość wyjściowa wynosi 50*(±0,2) Hz |
||||
|
|
Tryb akumulatora |
(50/60±0,1%) Hz |
||||
|
Stosunek obciążenia do szczytowego |
3:1 |
|||||
|
Czas przełączania |
Przełączenie z trybu sieciowego na tryb obejścia: 0 ms (śledzenie); przełączenie z trybu sieciowego na tryb bateryjny: 0 ms |
|||||
|
Pojemność przeciążenia |
Obciążenie ≤110% – przez 60 min, ≤125% – przez 10 min, ≤150% – przez 1 min |
|||||
|
Zniekształcenie napięcia wyjściowego |
≤2% dla obciążenia liniowego |
|||||
|
|
≤4% dla obciążenia nieliniowego |
|||||
|
EFEKTYWNY |
||||||
|
Tryb normalny |
≥96.5% |
|||||
|
Interfejs komunikacyjny |
||||||
|
Szafa UPS |
RS232, RS485, 2 gniazda inteligentne (gniazdo karty inteligentnej), styk suchy |
|||||
|
Akumulator |
||||||
|
Napięcie DC |
±180 V DC do ±300 V DC – regulowalne |
|||||
|
Środowisko pracy |
||||||
|
Temperatura pracy |
0℃~40℃ |
|||||
|
Wilgotność względna |
0~95%Bez kondensacji |
|||||
|
Temperatura przechowywania |
-25℃~55℃ |
|||||
|
Wysokość |
< 1500 m |
|||||
|
Hałas ((dB) |
70 (1 m) |
|||||
|
Cechy fizyczne |
||||||
|
S × G × W (mm) |
Szafa UPS |
600*850*1650 |
600*850*2000 |
1200*850*2000 |
||
|
|
|
700*950*1800 |
700*950*2180 |
1300*950*2180 |
||
|
|
Moduł zasilający |
440*620*130 |
||||
|
|
|
580*870*250 |
||||
|
N.w. (kg) |
Szafa UPS |
230 |
260 |
280 |
650 |
700 |
|
G.w. (kg) |
|
280 |
310 |
320 |
730 |
800 |
|
N.w. (kg) |
Moduł zasilający |
33 |
||||
|
G.w. (kg) |
|
36 |
||||
|
Standard wykonawczy |
|
CE, EN/IEC 62040-2, EN/IEC 62040-1-1, YD/T 1095-2010 |
||||
|
*Specyfikacje produktu mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia |
||||||
Sprawność osiąga 96,5% dzięki trójpoziomowej topologii, a współczynnik mocy wejściowej wynosi nawet 0,99. Oznacza to mniejsze straty cieplne i niższe koszty eksploatacji – co ma znaczenie, gdy w trybie ciągłym obsługujesz setki kilowatów.
Redundancja równoległa jest prosta w realizacji – można bezpośrednio połączyć do sześciu jednostek bez konieczności stosowania dodatkowych szaf lub skomplikowanej okablowania. Mogą one nawet współdzielić wspólny bank akumulatorów, co upraszcza instalację i redukuje koszty związane z akumulatorami.
Konfiguracja akumulatora charakteryzuje się niezwykle dużą elastycznością. Liczbę ogniw można ustawić w zakresie od 30 do 50, a wbudowany ładowacz dysponuje wystarczającą mocą, aby spełniać wymagania długotrwałej pracy bez konieczności stosowania zewnętrznego ładowacza.
Obsługa obciążenia jest solidna. Współczynnik mocy wyjściowej wynosi 0,9, a urządzenie może bez problemu obsługiwać obciążenie całkowicie niezrównoważone (100%). Radzi sobie również z czystymi obciążeniami indukcyjnymi lub obciążeniami bliskimi pełnej mocy – bez konieczności obniżania deklarowanej mocy.
Dla obiektów zasilanych z generatorów dostępna jest funkcja Power Walk‑In. Stopniowo zwiększa ona obciążenie po uruchomieniu systemu, dzięki czemu unika się dużego prądu udarowego, który mógłby wyłączyć generator lub zmusić do jego nadmiernego wymiarowania.
Jeśli wymagana jest jeszcze wyższa redundancja w ramach oddzielnych systemów, funkcja LBS (synchronizacja szyny obciążeniowej) zapewnia synchronizację dwóch niezależnych systemów UPS. Pozwala to zbudować architekturę rozproszoną, w której wiele jednostek UPS wspiera tę samą krytyczną szynę.
Opcje komunikacji obejmują interfejsy RS485, SNMP, styki suchego styku oraz CAN, dzięki czemu urządzenie łatwo integruje się z większością systemów zarządzania budynkami lub monitorowania centrów danych bez konieczności stosowania dodatkowych adapterów.
Modułowa konstrukcja ułatwia również konserwację — jeśli moduł zasilania wymaga serwisu, można go wymienić bez konieczności wyłączenia całego systemu. Nie ma przestoju ani konieczności przełączania obciążenia na obejście.
Krótko mówiąc, został zaprojektowany do środowisk, w których kluczowe jest maksymalne czas działania bez przestoju, ale przyszłość pozostaje niepewna. Możesz go skalować, chronić i nie musisz od samego początku wiązać się z ustaloną pojemnością.