Tento model je postavený na myšlienke, že potreby energie sa menia. Namiesto toho, aby ste kúpili obrovské monolitické UPS a dúfali, že ste ho správne dimenzovali, séria MS vám umožňuje začať s tým, čo potrebujete práve teraz, a postupne pridávať moduly podľa rastúcej požiadavky.
Rozsah vstupného napätia je pozoruhodne široký – 138 až 485 V~ (alebo 80 až 280 V~ fázové napätie). A tu je praktická časť: nad 305 V~ sa výkon nezníži. To znamená, že dosiahnete plný výkon aj v prípade, keď sieťové napätie stúpne nad normu, bez automatického zníženia výkonovej kapacity.
· Vysoká spoľahlivosť dizajnu
Ultraširoký vstupný rozsah napätia 138–485 V~ (fázové napätie 80–280 V~), nad 305 V~ sa nevyužíva zníženie výkonu (derating)
· Úspora energie a ochrana životného prostredia
Vysoká hodnota vstupného účiníka (PF), až 0,99, využíva trojúrovňovú topológiu a účinnosť celého zariadenia dosahuje až 96,5 %
· Funkcia paralelnej redundancie
Priame zapojenie do paralely, možno pripojiť až 6 jednotiek paralelne, podporuje paralelné zdieľanie batériových balíkov
· Flexibilný konfiguračný plán batérií
Počet batériových článkov je 30–50 a jednotlivá jednotka disponuje veľkým nabíjacím výkonom, ktorý spĺňa požiadavky na dlhodobú zálohu.
·Vysoká nosná kapacita
Faktor výstupného výkonu je 0,9, môže prenášať 100 % nesymetrické zaťaženie, prispôsobivosť zaťaženiu je vysoká, dokáže prenášať čisto induktívne zaťaženie a kapacitné zaťaženie takmer pri plnom výkone
·Kompatibilita s prevádzkou generátora
Funkcia Power Walk In zníži nárazový prúd pri štarte systému a zníži požiadavky na výkon generátora v paralelnom systéme
·Funkcia synchronizácie LBS
S funkciou synchronizácie LBS sa dosiahne synchronizácia dvoch nezávislých UPS systémov a zvýši sa spoľahlivosť systému
·Inteligentná správa systému
Podporuje rozhrania RS485, SNMP, suché kontakty a CAN
|
Model |
MS 200 kVA / MS 240 kVA |
MS 300 kVA / MS 360 kVA |
MS 400 kVA/MS 480 kVA |
MS 600 kVA/MS 600 kVA |
MS 600 kVA/MS 720 kVA |
|
|
Kapacita |
Kabinet UPS |
50–200 kVA/60–240 kVA |
50–300 kVA/60–360 kVA |
50–400 kVA/60–480 kVA |
50–600 kVA/60–600 kVA |
50–600 kVA/60–720 kVA |
|
|
Modul |
50 kVA/60 kVA |
||||
|
Vstup |
||||||
|
Vstupná metóda |
Trojfázový štvorvodový + uzemňovací vodič |
|||||
|
Menovité napätie |
380/400/415 V~ |
|||||
|
Rozsah napätia |
±25% |
|||||
|
Frekvenčný rozsah |
40–70 Hz |
|||||
|
Činiteľ sily |
≥0.99 |
|||||
|
Vstupné prúdové harmonické zložky |
≤3 % (100 % lineárna záťaž) |
|||||
|
Bypass vstup |
||||||
|
Vstupné napätie |
380/400/415 V~ |
|||||
|
Rozsah obchádzania |
Horná hranica ochranného napätia obchádzania: +15 % (voliteľne +5 %, +10 %, +2 %) |
|||||
|
|
Dolná hranica ochranného napätia obchádzania: –45 % (voliteľne –20 %, –30 %) |
|||||
|
Systém vedenia |
Trojfázové pätipólové |
|||||
|
Rozsah sledovania synchronizácie obchádzania (Hz) |
±10% |
|||||
|
Power Walking dovnútra |
Podpora |
|||||
|
Obchádzanie spätného oplachovania |
Podpora |
|||||
|
Prístup k generátoru |
Podpora |
|||||
|
Výstup |
||||||
|
Menovité napätie |
380/400/415 V~ |
|||||
|
Činiteľ sily |
Výkonový modul 50 kVA: účinný výkon 1,0; výkonový modul 60 kVA: účinný výkon 0,9 |
|||||
|
Presnosť napätia |
±1% |
|||||
|
Výstupná frekvencia |
Sieťový režim |
Synchronizácia so vstupom; ak frekvencia siete prekročí maximálnu hodnotu ±10 % (možno nastaviť na ±1 %, ±2 %, ±4 %, ±5 %), je výstupná frekvencia 50*(±0,2) Hz |
||||
|
|
Režim s batériou |
(50/60±0,1 %) Hz |
||||
|
Pomer zaťaženia k špičkovému zaťaženiu |
3:1 |
|||||
|
Čas prepnutia |
Prechod zo sieťového režimu do režimu obchádzania: Oms (sledovanie); prechod zo sieťového režimu do batériového režimu: Oms |
|||||
|
Kapacita preťaženia |
Zaťaženie ≤110 %: 60 minút, ≤125 %: udržiava sa 10 minút, ≤150 %: udržiava sa 1 minútu |
|||||
|
Skreslenie výstupného napätia |
≤2 % lineárna záťaž |
|||||
|
|
≤4 % nelineárna záťaž |
|||||
|
Účinné |
||||||
|
Normálny režim |
≥96.5% |
|||||
|
Komunikačné rozhranie |
||||||
|
Kabinet UPS |
RS232, RS485, 2 ks inteligentných slotov (slot pre chytrú kartu), suchý kontakt |
|||||
|
Batéria |
||||||
|
DC napätie |
±180 V DC až ±300 V DC nastaviteľné |
|||||
|
Pracovné prostredie |
||||||
|
Prevádzková teplota |
0℃~40℃ |
|||||
|
Relatívna vlhkosť |
0~95% Nebuďúca |
|||||
|
Teplota skladovania |
-25℃~55℃ |
|||||
|
Nadmorská výška |
< 1500 m |
|||||
|
Hlučnosť (dB) |
70 (1 m) |
|||||
|
Fyzické charakteristiky |
||||||
|
Š × H × V (mm) |
Kabinet UPS |
600*850*1650 |
600*850*2000 |
1200*850*2000 |
||
|
|
|
700*950*1800 |
700*950*2180 |
1300*950*2180 |
||
|
|
Prepárovací modul |
440*620*130 |
||||
|
|
|
580*870*250 |
||||
|
Hmotnosť (KG) |
Kabinet UPS |
230 |
260 |
280 |
650 |
700 |
|
Váha s obalom (KG) |
|
280 |
310 |
320 |
730 |
800 |
|
Hmotnosť (KG) |
Prepárovací modul |
33 |
||||
|
Váha s obalom (KG) |
|
36 |
||||
|
Executive Standard |
|
CE, EN/IEC 62040-2, EN/IEC 62040-1-1, YD/T 1095–2010 |
||||
|
*Technické údaje výrobku sa môžu zmeniť bez predchádzajúceho oznámenia |
||||||
Účinnosť dosahuje 96,5 % vďaka trojúrovňovej topológii a vstupný výkonový faktor dosahuje až 0,99. To znamená menej odpadového tepla a nižšie prevádzkové náklady – čo je dôležité, ak prevádzkujete stovky kilowattov nepretržite.
Paralelná redundancia je jednoduchá – môžete priamo pripojiť až šesť jednotiek bez potreby ďalších skríň alebo zložitého zapojenia. Dokonca môžu zdieľať spoločnú batériovú banku, čo zjednodušuje inštaláciu a zníži náklady na batérie.
Konfigurácia batérií je nezvyčajne flexibilná. Počet článkov môžete nastaviť v rozsahu od 30 do 50 a zabudovaný nabíjač má dostatočný výkon na zabezpečenie dlhých doba prevádzky bez nutnosti externých nabíjačov.
Manipulácia s zaťažením je spoľahlivá. Výstupný výkonový faktor je 0,9 a zariadenie dokáže prevádzať 100 % nesymetrické zaťaženie bez problémov. Ak používate čisto induktívne zaťaženie alebo zaťaženie blízke maximálnemu výkonu, zariadenie ho zvládne – bez potreby zníženia výkonu.
Pre miesta napájané generátormi je k dispozícii funkcia Power Walk-In. Pri štarte systému postupne zvyšuje zaťaženie, čím sa zabráni veľkému nárazovému prúdu, ktorý by mohol spôsobiť vypnutie generátora alebo vyžadovať jeho nadmerné dimenzovanie.
Ak potrebujete ešte vyššiu redundanciu cez samostatné systémy, funkcia LBS (synchronizácia zberníc zaťaženia) udržiava dva nezávislé UPS systémy v synchronizácii. To umožňuje vytvoriť distribuovanú architektúru, pri ktorej viacero UPS jednotiek zabezpečuje rovnakú kritickú zbernicu.
Možnosti komunikácie zahŕňajú rozhrania RS485, SNMP, suché kontakty a CAN, takže zariadenie sa dá integrovať do väčšiny systémov riadenia budov alebo monitorovania dátových centier bez nutnosti použitia adaptérov.
Modulárny dizajn tiež zjednodušuje údržbu – ak je potrebné vykonať údržbu výkonového modulu, jednoducho ho vymeníte bez toho, aby ste celý systém odpojili z prevádzky. Žiadna výpadková doba, žiadne prenášanie zaťaženia na obchádzací okruh.
Stručne povedané, je navrhnutý pre prostredia, kde je kritická nepretržitá dostupnosť systému, avšak budúcnosť je neistá. Môžete ho škálovať, chrániť a nemusíte sa od prvého dňa viazať na pevnú kapacitu.