Tento model je navržen s ohledem na skutečnost, že potřeby výkonu se mění. Místo zakoupení velkého monolitického UPS a doufání, že jste jej správně dimenzovali, řada MS umožňuje začít s tím, co potřebujete nyní, a postupně přidávat moduly podle rostoucí poptávky.
Rozsah vstupního napětí je pozoruhodně široký – 138 až 485 V~ (nebo 80 až 280 V~ fázové napětí). A zde je praktická část: nad 305 V~ nedochází k redukci výkonu. To znamená, že získáte plný výkon i při vysokém napětí ve veřejné síti, bez automatického snížení kapacity.
· Vysoká spolehlivost konstrukce
Ultraširoký vstupní napěťový rozsah 138–485 V~ (fázové napětí 80–280 V~), nad 305 V~ není použito snížení výkonu
· Úspora energie a ochrana životního prostředí
Vysoká hodnota vstupního účiníku až 0,99, používá trojúrovňovou topologii a účinnost celého zařízení dosahuje až 96,5 %
· Funkce paralelní redundance
Přímé paralelní zapojení, lze propojit až 6 jednotek, podporuje paralelní sdílení bateriových balíčků
· Flexibilní konfigurační schéma baterií
Počet bateriových článků je 30–50 a jedna jednotka disponuje velkým nabíjecím výkonem, který splňuje požadavky na záložní napájení při dlouhodobé výpadkové době.
· Vynikající zátěžová kapacita
Výstupní účiník je 0,9, zařízení dokáže zatížit až 100 % nesymetrické zátěže, má vysokou adaptabilitu na zátěž a je schopno napájet čistě induktivní zátěž i kapacitní zátěž téměř při plném výkonu
· Kompatibilita s provozem generátoru
Funkce Power Walk In snižuje nárazový proud při startu systému a snižuje požadavek na výkon generátoru v paralelním systému
· Funkce synchronizace LBS
Díky funkci synchronizace LBS je možné synchronizovat dva nezávislé UPS systémy a zvýšit tak spolehlivost celého systému
· Inteligentní správní funkce
Podpora rozhraní RS485, SNMP, suchých kontaktů a CAN
|
Model |
MS 200 kVA / MS 240 kVA |
MS 300 kVA / MS 360 kVA |
MS 400 kVA / MS 480 kVA |
MS 600 kVA/MS 600 kVA |
MS 600 kVA/MS 720 kVA |
|
|
Kapacita |
Rozvaděč UPS |
50–200 kVA/60–240 kVA |
50–300 kVA/60–360 kVA |
50–400 kVA/60–480 kVA |
50–600 kVA/60–600 kVA |
50–600 kVA/60–720 kVA |
|
|
Modul |
50 kVA/60 kVA |
||||
|
Vstup |
||||||
|
Způsob připojení |
Třífázové čtyřvodičové napájení + ochranný vodič |
|||||
|
Jmenovité napětí |
380/400/415VAC |
|||||
|
Rozsah napětí |
±25% |
|||||
|
Frekvenční rozsah |
40 až 70 Hz |
|||||
|
Účinník |
≥0.99 |
|||||
|
Harmonické složky vstupního proudu |
≤ 3 % (100 % lineární zátěž) |
|||||
|
Přepustný vstup |
||||||
|
Vstupní napětí |
380/400/415VAC |
|||||
|
Rozsah přepínání do bypassu |
Horní mez napětí ochrany při bypassu: +15 % (volitelně +5 %, +10 %, +2 %) |
|||||
|
|
Dolní mez napětí ochrany při bypassu: −45 % (volitelně −20 %, −30 %) |
|||||
|
Elektrické zapojení |
Třífázový pětivodičový |
|||||
|
Rozsah sledování synchronizace bypassu (Hz) |
±10% |
|||||
|
Postupné zapínání zátěže (Power Walking In) |
Podpora |
|||||
|
Zpětné napájení přes bypass |
Podpora |
|||||
|
Připojení generátoru |
Podpora |
|||||
|
Výkon |
||||||
|
Jmenovité napětí |
380/400/415VAC |
|||||
|
Účinník |
Výkonový modul 50 kVA: účiník 1,0; výkonový modul 60 kVA: účiník 0,9 |
|||||
|
Přesnost napětí |
±1% |
|||||
|
Výstupní frekvence |
Síťový režim |
Synchronizace se vstupem: pokud frekvence síťového napájení překročí maximální odchylku ±10 % (lze nastavit na ±1 %, ±2 %, ±4 % nebo ±5 %), je výstupní frekvence 50 × (±0,2) Hz |
||||
|
|
Režim baterie |
(50/60 ±0,1 %) Hz |
||||
|
Poměr zátěž–špička |
3:1 |
|||||
|
Čas přepínání |
Režim síťového napájení do režimu obejítí: 0 ms (sledování); režim síťového napájení do režimu baterie: 0 ms |
|||||
|
Přetížení |
Zátěž ≤110 %: 60 minut; ≤125 %: udrženo po dobu 10 minut; ≤150 %: udrženo po dobu 1 minuty |
|||||
|
Zkreslení výstupního napětí |
≤2 % u lineární zátěže |
|||||
|
|
≤4 % u nelineární zátěže |
|||||
|
EFEKTIVNÍ |
||||||
|
Normální režim |
≥96.5% |
|||||
|
Komunikační rozhraní |
||||||
|
Rozvaděč UPS |
RS232, RS485, 2 ks inteligentních slotů (slot pro chytrou kartu), suchý kontakt |
|||||
|
Baterie |
||||||
|
DC napětí |
±180 V DC až ±300 V DC nastavitelné |
|||||
|
Pracovní prostředí |
||||||
|
Provozní teplota |
0℃~40℃ |
|||||
|
Relativní vlhkost |
0~95% Nekondenzující |
|||||
|
Teplota ukládání |
-25℃~55℃ |
|||||
|
Nadmořská výška |
< 1500 m |
|||||
|
Hluk (dB) |
70 (1 m) |
|||||
|
Fyzikální vlastnosti |
||||||
|
Š × H × V (mm) |
Rozvaděč UPS |
600*850*1650 |
600*850*2000 |
1200*850*2000 |
||
|
|
|
700*950*1800 |
700*950*2180 |
1300*950*2180 |
||
|
|
Napájecí modul |
440*620*130 |
||||
|
|
|
580*870*250 |
||||
|
Hmotnost bez balení (kg) |
Rozvaděč UPS |
230 |
260 |
280 |
650 |
700 |
|
Hmotnost s balením (kg) |
|
280 |
310 |
320 |
730 |
800 |
|
Hmotnost bez balení (kg) |
Napájecí modul |
33 |
||||
|
Hmotnost s balením (kg) |
|
36 |
||||
|
Executive Standard |
|
CE, EN/IEC 62040-2, EN/IEC 62040-1-1, YD/T 1095-2010 |
||||
|
*Technické údaje výrobku jsou předmětem změn bez dalšího upozornění |
||||||
Účinnost dosahuje 96,5 % díky tříúrovňové topologii a vstupní účiník je až 0,99. To znamená méně ztrátového tepla a nižší provozní náklady – což je důležité, pokud provozujete stovky kilowattů nepřetržitě.
Paralelní redundance je jednoduchá – můžete přímo propojit až šest jednotek, bez nutnosti dodatečných skříní nebo složitého zapojení. Dokonce mohou sdílet společnou bateriovou banku, což zjednodušuje instalaci a snižuje náklady na baterie.
Konfigurace baterie je neobvykle flexibilní. Počet článků můžete nastavit v rozmezí od 30 do 50 a integrovaný nabíječ má dostatečný výkon pro splnění požadavků na dlouhou dobu provozu bez nutnosti externích nabíječů.
Zatížení je zpracováváno spolehlivě. Výstupní účiník je 0,9 a jednotka zvládne 100% nesymetrické zatížení bez jakýchkoli potíží. Pokud provozujete čistě induktivní zátěž nebo zátěž blízkou plnému výkonu, jednotka s ní bez problémů pracuje – žádné snižování jmenovitého výkonu.
Pro provozy napájené z generátorů je k dispozici funkce Power Walk‑In. Postupně zvyšuje zátěž při spuštění systému, aby nedošlo k velkému nárazovému proudu, který by mohl generátor přetížit nebo vyžadovat jeho předimenzování.
Pokud potřebujete ještě vyšší redundanci mezi oddělenými systémy, funkce LBS (synchronizace zátěžové sběrnice) udržuje dva nezávislé UPS systémy v synchronizaci. To vám umožňuje vytvořit distribuovanou architekturu, ve které více UPS jednotek podporuje stejnou kritickou sběrnici.
Možnosti komunikace zahrnují rozhraní RS485, SNMP, suché kontakty a CAN rozhraní, takže se systém snadno integruje do většiny systémů pro správu budov nebo monitorování datových center bez nutnosti adaptérů.
Modulární konstrukce také zjednodušuje údržbu – pokud vyžaduje modul napájení údržbu, vyměníte ho bez nutnosti odstavení celého systému. Žádná prostojová doba, žádné přepínání zátěže na obezdívací cestu.
Stručně řečeno je navržen pro prostředí, kde je klíčová bezproblémová provozní doba, avšak budoucnost je nejistá. Můžete ho škálovat, chránit a od prvního dne se nezavazujete pevnou kapacitou.